Dlaczego Polska nie chce Polaków z Kazachstanu.

Bardzo smutny materiał…Wolimy Ukraińców od Polaków?

„Co ja mogę dać Polsce? Swoje pomysły, ręce do pracy, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, oddać życie w jej obronie ? mówi drżącym ze wzruszenia głosem Antoni Woszczatyński, młody Polak z Ozierska w obwodzie kaliningradzkim. Jego rodzina przeprowadziła się tam z Kazachstanu po tym, jak nie udało się jej uzyskać zgody na repatriację do Polski. Chcieli być bliżej Ojczyzny. W Polsce Antoni skończył studia, po czym znów musiał wrócić do Rosji.”

Prawdą jest też to stwierdzenie:

„? Dlaczego każdy Niemiec, jeżeli tylko tego chciał, mógł powrócić do swojego kraju, a Polacy tego nie mogą?…”

Jego potwierdzenie miałem od polskiego misjonarza z Kazachstanu z którym osobiście na ten temat rozmawiałem kilka lat temu, kiedy odwiedził naszą parafię. Faktycznie władze niemieckie ściągnęły na koszt państwa wszystkich chętnych do powrotu Niemców.

Całość na: Dlaczego Polska nas nie chce?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Dlaczego Polska nie chce Polaków z Kazachstanu.”

Możliwość komentowania została wyłączona.