Dokąd zmierza Ukraina? – Zapałowski.

A. Zapałowski

Z maila od dr Zapałowskiego:
Polecam bardzo dobry tekst o Ukrainie. Cieszy mnie że poprawność polityczna pomału umiera.

Kilka słów:
Na Ukrainie wzrasta determinacja młodych ludzi aby wyjechać czasowo lub na stałe za granicę. Jednocześnie w Polsce niektórzy działacze ukraińscy robią co się da, aby w przyszłości przyłączyć Chełm i Przemyśl do Ukrainy. Czyli z jednej strony mamy młodzież która widzi brak szans na wiązanie swojej przyszłości z tym państwem, a z drugiej strony obywateli polskich narodowości ukraińskiej, których pragnieniem jest oderwanie od Polski części terytorium państwa. Niedawno rozmawiałem ze znajomą Ukrainką ze Lwowa. Powiedziała mi, iż coraz częściej w tym mieście rozmawia się o tym, ze dobrze by było tę część Ukrainy przyłączyć do Polski. Na te słowa, które przekazałem starym Kresowianom uzyskałem jednoznaczną odpowiedz, iż nie chcą tych ziem z tymi ludźmi, których dziadkowie widłami ich krewnych mordowali i odrywali te ziemie od Polski. Można powiedzieć kwadratura koła. Tak czy inaczej przyszłość tego państwa jest pisana w czarnych kolorach.

Dokąd zmierza Ukraina, a dokąd Ukraińcy?! Analiza

Zamieszanie na Ukrainie świadczy o tym, ze administracja amerykańska przygotowuje się do nowego podejścia do tego państwa i bierze pod uwagę podzielenie się wpływami z Rosja na określonych terytoriach. Pierwszą fazą jest upodmiotowienie na nowo opozycji prorosyjskiej w tym państwie kosztem ugrupowań nacjonalistycznych. Pierwsze kroki już widzimy.

Ukraina: kryzys bez końca


Mój komentarz:
Wydaje się, że Ukraińcy nie dostrzegają jak bardzo są manipulowani przez potęgi światowe…
A to tylko biznes…, a że ginie trochę niewinnych ludzi? Jakiego biznesmena to interesuje?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Dokąd zmierza Ukraina? – Zapałowski.”

  1. niepoprawni.pl/blog/piotr-szelagowski/ustawka-w-eurowizji-dziadek-z-ss

Możliwość komentowania jest wyłączona.