Dyplom uznania – za walkę o Prawdę.


Z  maila:

„Dzisiaj otrzymałem przesyłkę, która bardzo mnie wzruszyła. Dziękuję bardzo za wyróżnienie. Jest mi ogromnie miło, że Sztab Związku Strzeleckiego  – STRZELEC Rzeczypospolitej Polskiej dostrzegł moją skromną osobę w tej jakże trudnej walce w ukazaniu prawdy o ludobójstwie dokonanym przez banderowców z OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich. Jestem dumny z wyróżnienia, tym bardziej, że mój dziadek Władysław Jasiński był założycielem i komendantem Koła Związku Strzeleckiego ?Strzelec? w Perczynie. Takie wyróżnienie jeszcze bardziej mnie mobilizuje do działania. Prawda zwycięży!”

Mirek Kowzan

scan-dyplom-strzelec

Cieszy jedno, że coraz więcej osób i Organizacji dostrzega problem. Jeszcze kilka lat wstecz był to temat skrywany i nie do przyjęcia, wtedy kiedy pisałem chociażby pismo do RPO (2009 rok) skrzętnie zamiatano wszelkie takie próby pod dywan, teraz partie i organizacja prześcigają się często wzorując się na pomysłach z przeszłości – chociażby obecny Krzyż Wschodni, który wzoruje się na pomyśle zawartym w piśmie do RPO (Powstanie Krzyż Wschodni dla uczczenia osób ratujących Polaków na Wschodzie ). Oczywiście już wcześniej takie pomysły były formowane.
Dobrze, że nacisk, który stale i zdecydowanie wywieramy naszymi wspólnymi licznymi działaniami daje efekty i angażuje w działania partie i osoby, które wcześniej stały z boku.

Gratuluję Mirkowi dyplomu – oby jak najwięcej było w kolekcji.
Pozdrawiam Mirku!

Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.