Etyka coraz bardziej wyalienowana, prawda przegrywa z polityką.

Natrafiłem na wpis na FB:
ss
W Tarnopolu uczczona zostaje nazwą ulicy dywizja SS. Formacja organizacji (Dla przypomnienia) nazistowskiej III Rzeszy uznanej za zbrodniczą.

Zastanawiam się co może tłumaczyć zgodę na milczenie w tego typu sytuacjach. Milczenie całego gremium międzynarodowego…
W Europie ściga się za używanie tej symboliki – i jak najbardziej słusznie(jestem wrogiem nacjonalizmu i nazizmu), – na Ukrainie nie ścigają za symbole nazistowskie, inaczej: gloryfikują.
Co więcej, w Europie nikt nie zwraca na to(używanie symboliki nazistowskiej; swastyka, runy SS inne) należytej uwagi. Tematu o dziwo nie ma…
Obłuda?

W Polsce PiS też milczy – a nie powinien. W końcu wiele osób (wyborców PiS) liczyło na porządną i prawdziwą politykę historyczną.
Tymczasem robimy „pod siebie”, co więcej kopiemy sobie dołki pod nogami, jednocześnie budując szubienicę i oblewając się benzyną… – Polska polityka wschodnia nie istnieje ? rozmowa z dr. Andrzejem Zapałowskim

Z maila od dr Zapałowskiego (cytat):
„…Niedługo PiS w Polsce zacznie realizować ukraińską ustawę o karaniu za oczernianie UPA. Zaczną aresztowania przed 11 lipca???…”

Sądząc po tym kogo PiS obsadza jako ambasadora na Ukrainie, a także jakie są wypowiedzi w temacie unikania informacji o 11 lipca – można założyć że dzieje się bardzo źle w polityce polskiej dotyczącej prawdy historycznej zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez OUN-UPA.
Nic, całkowicie nic nie tłumaczy podobnego braku reakcji, podkulania ogona i milczenia…

Jednak coraz więcej osób dostrzega ten swoisty dualizm polityczny PIS-u: Ukrainofilski PiS nie chce obchodów Dnia Pamięci Ofiar UPA

Gdyby miało to tylko zaszkodzić tej partii, byłbym spokojny – obawiam się jednak że takie postawienie sprawy zaszkodzi wszystkim Polakom.
Jest to policzek wymierzony sobie samemu – jeszcze 3 lata temu politycy PIS mówili zupełnie inaczej, teraz zmieniają retorykę. Pod czyim wpływem? Kto dyktuje im te słowa? I czy nie oznacza to, że nie są godnymi reprezentantami (w tej kwestii) zresztą jak i poprzednia rządząca partia – Polski i Polaków?
Czy ci politycy nie zdają sobie sprawy, że ludzie (nie wszyscy jednak coraz większa ich część) potrafią dodać dwa do dwóch i dostrzegać co się dzieje?

Nic nie tłumaczy słów Kaczyńskiego w tej kwestii. Pamięć 11 lipca tak samo jak pamięć poszczególnych dni wywózek, czy rozstrzeliwań w Katyniu na zawsze zostanie przyporządkowana tej dacie.
Nie zmieni tego ani on, ani jego rząd, czy partia. Cokolwiek by nie postanowili. Jeżeli postanowią źle próbując rozmyć winę zbrodniarzy na narodzie polskim, osiągną tylko odwrotny cel. Coraz więcej osób będzie odsuwało się od tej partii dostrzegając straszliwe błędy popełniane (świadomie?) przez PiS.

Oczekujemy, my normalni, zwykli obywatele tego kraju na właściwą reakcję wybranych przez nas reprezentantów narodu. Zgodną z prawdą historyczną.

Dzień 17 września powinien zostać uczczony dodatkowo jako dzień męczeństwa narodu polskiego na Kresach Wschodnich.

Dzień pamięci 11 lipca jako akcent określonej zbrodni (takiej jak np. zbrodnia katyńska) pozostaje nadal symbolem i znacznikiem tejże.
Nic i nikt tego nie zmieni. Także i ci, którzy chcieliby zaakcentować zbrodnie tylko jednej strony, tej która teraz z racji polityki międzynarodowej ma być bardziej niż inne – znienawidzona przez Polaków.
Bo tak chce … właśnie; kto?

Polecane: Rażące zaniedbania polskich polityków w sprawie Ukrainy.

Tymczasem takie relacje pozostają bez echa…:

Także: niepoprawni.pl


Polecane relacje: Zerwaliśmy się z łóżek patrzymy a w oknie są widły i siekiery

Uwaga! drastyczne opisy i fotografie archiwalne:
„Bezkarność, przyzwolenie, a nawet wręcz zachęta, pozwalały wyzwalać każdą formę zboczenia, w tym pedofilię. Trudno jest chociażby stwierdzić, czy dzieci nasadzone na kołki w płocie były wcześniej gwałcone.
Franciszek Sikorski w książce ?Iwa zielona? na s. 123 wspomina: ?/?/ czterdziestego drugiego roku /?/ zobaczyłem w Kadłubiskach pomordowanych Polaków w jeszcze bardziej bestialski sposób /?/, na przykład, kobiecie w ciąży rozpruto brzuch i nie narodzone jeszcze bliźniaki ułożono jedno przy jednej piersi matki, drugie ? przy drugiej; siedmioletniej dziewczynce wepchnięto do pochwy odwrotną stroną sosnową szyszkę?.”

UKRAIŃSKIE GWAŁTY NA POLKACH TEMAT ZAKAZANY

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.