Festiwal Niepodległości w Tarnowie – komunikat Organizatorów.

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że już dziś, tj. w 96. rocznicę odzyskania przez Tarnów wolności – jako pierwszego miasta w kraju – ulicami miasta przejdzie po raz czwarty Tarnowski Marsz Niepodległości.

Chcemy przypomnieć obywatelom regionu i wszystkim rodakom o zwycięskim (a jednocześnie bezkrwawym) powstaniu, jakie dokonało się w Tarnowie w nocy z 30 na 31 X 1918 r., rozpoczynając sztafetę niepodległości, która powędrowała w następnych godzinach do Krakowa i innych polskich miast.

Tradycyjnie, Marsz jest zwieńczeniem głównego bloku imprez w ramach Festiwalu Niepodległości (trwa 3.edycja tego cyklu) .

W tym roku do grona organizatorów Marszu – obok inicjatora, którym jest Stowarzyszenie KoLiber Tarnów – dołącza Młodzież Wszechpolska Tarnów. Współorganizatorem jest m.in. Stowarzyszenie Narodowy Tarnów oraz Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości.

Idziemy razem świętować naszą niepodległość i przypomnieć, że to właśnie na tarnowskiej ziemi sto lat temu się ona odradzała. Zapraszamy wszystkich do wspólnego, godnego świętowania !

Ostatnimi punktami 3. edycji Festiwalu będą zatem dzisiaj wieczorem:

17:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Maksymiliana przy ul. Urszulańskiej 9,

18:00 – IV Tarnowski Marsz Niepodległości ulicami Urszulańską, Krakowską, Katedralną, Rynek, Piekarską, Rybną, Wałową pod Grób Nieznanego Żołnierza. Zakończenie ok. 19:15.

19:30 ? ogólnopolska inauguracja działalności struktur stowarzyszenia ?Razem dla Kresów? (w Tarnowie powstanie pierwszy oddział w Polsce) z udziałem redaktor naczelnej Polskiego Radia Lwów, znanej społeczniczki Marii Pyż -Pakosz. Miejsce spotkania z tą porywającą mówczynią, wielką polską patriotką ogłoszone zostanie pod koniec Marszu.

Zapraszamy do licznego udziału w tych wszystkich wydarzeniach, w najważniejszym dla patriotycznej tożsamości Tarnowa i ziemi tarnowskiej dniu.

pakosz

Organizatorzy

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.