Festiwal Niepodległości w Tarnowie. Sesja naukowa o Kresach.

ZAGŁADA KRESÓW
Ogólnopolska sesja popularnonaukowa „Zagłada Kresów”, odbędzie się 28 X w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, jako impreza towarzysząca II Festiwalowi Niepodległości. To kontynuacja projektu sprzed 5 lat zorganizowanego przez trzy tarnowskie stowarzyszenia we współpracy ze Starostwem Powiatowym, zatytułowanego „Zagłada. Sesja popularnonaukowa w 5 aktach z antraktami”.
Podmiotowym tegorocznej sesji będzie tematyka edukowania w zakresie historii tzw. rzezi wołyńskiej. W sesji wezmą udział najwybitniejsi znawcy tematu, przedstawiciele organizacji pozarządowych i twórcy zajmujący się tragedią Kresów.
IIFN_logo
Sesję  rozpocznie prezentacja zapisu spektaklu ?Ballada o Wołyniu? Teatru Nie Teraz dokonana w studio TV Trwam w Toruniu.
Do dwóch paneli dyskusyjnych zaprosiliśmy m.in. ks. Tadeusza Isakowicza ? Zaleskiego, panią Ewę Siemaszko, red. Ewę Szakalicką, ks. prof. Józefa Mareckiego, dr Leona Popka, dr Pawła Naleźniaka,Annę Lewak (prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego), działaczy społecznych: Danutę Skalską (Światowy Kongres Kresowian, Audycja Radia Katowice ?Lwowska Fala?), Małgorzatę Gośniewską-Kola (Stowarzyszenie Huta Pieniacka), Mirosława Majkowskiego (realizator m.in. lipcowej rekonstrukcji w Radymnie zniszczenia wsi wołyńskiej przez UPA) i wiele innych, zasłużonych osób. W dyskusji wezmą też udział nauczyciele z Tarnowa i regionu (Anna Żak, Grzegorz Kubacki) i samorządowcy.
Sesję moderują: Piotr Dziża i Tomasz A. Żak.

gala-front

http://festiwal.intarnet.pl/

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.