Fundacja Helsińska protestuje; TV TRWAM ma prawo być emitowana na multipleksach.

Widać totalną manipulację i kombinację w naszym kraju, przestajemy być demokratyczni i praworządni. To potwierdza ocena Helsińskiej Fundacji Obrony Praw Człowieka która stwierdza:„…że jej wątpliwości budzi brak informacji o ?jasnych oraz transparentnych kryteriach wyboru nadawców” przy rozstrzyganiu konkursu dotyczącego miejsc na platformie cyfrowej…”

Tak czytamy w materiale na stronie RP w artykule: Helsińska Fundacja upomina się o Telewizję Trwam

Co więcej: dowiadujemy się, że są inne stacje które również protestują przeciw nieumieszczeniu ich na multipleksach:
„Superstacja”, „Mediasat” i „Astro”
Dodatkowo poruszany jest wątek finansowy, określany mianem:
„gwarancji powodzenia finansowego przedsięwzięcia”… przez KRRiT.
Jak stacja jaką jest TV TRWAM, będąca przez 8 lat na rynku i radząca sobie całkiem dobrze z oglądalnością – ma nie gwarantować powodzenia finansowego?
Brak różnorodnej oferty programowej sam się wpisuje, jeżeli nie ma wg. KRRiT ani TV TRWAM, ani innych stacji religijnych, to co to za różnorodność? Zresztą TV Trwam na tym rynku jest bezwzględnie dominującą i powinna chociażby dlatego być dostępna na multipleksach.
Kryteria procedury są niejasne i mętne i dodatkowo nieznane szerszym gronom: przede wszystkim odbiorcom…
Fundacja wytyka też brak poszanowania zasady pluralizmu przez KRRiT. Dodatkowo niejako powołując się na Europejską Konwencję Praw Człowieka i zasadę wolności wypowiedzi w tej konwencji podskórnie niejako wskazuje, że jest to próba jej naruszenia.
Zmieniamy się na powrót w państwo z cenzurą?
A może to pierwszy krok do totalitaryzmu? Tego chcieliśmy wstępując do Unii Europejskiej?

Coraz mniej podoba się mi egzystencja w tym kraju… Niemniej trzeba wytrwać, a także działać na tyle, aby swoje swobody mieli wszyscy… Niekoniecznie w nadmiarze, ale przynajmniej po równo.

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Fundacja Helsińska protestuje; TV TRWAM ma prawo być emitowana na multipleksach.”

  1. proponuję zaskarżyć do trybunału unijnego niech się ziomki wstydu najedzą bo na głowę już wszystkim wchodzą w tej krrit
    a nic z nich nie ma pożytku….

  2. mogą wyciąć z oferty niewygodną dla władzy stację telewizyjną, ale nie uciszą Radia Maryja tym samym sposobem, pewnie niedługo dzięki niemu towarzysze z KRRiT będą odszczekiwać spod stołu swoją polityczną decyzję
    trzeba przyznać, że nawet komunistyczna bezpieka nie była tak skuteczna w uciszaniu niewygodnych mediów jak „demokratyczna” KRRiT

Możliwość komentowania jest wyłączona.