Genealogia – poszukiwanie swoich przodków

TO ostatnio coraz modniejsze zajęcie. Jeżeli chcemy się zabrać za takie poszukiwanie dobrym początkiem jest internet. Jest wiele stron zajmujących się genealogią.

Są strony dotyczące konkretnego nazwiska jak ta: http://www.ornatowski.com/arch-wwii.htm w stopce tej strony jest możliwość wpisania swojego nazwiska i wyszukania jego konotacji.
Znajdują się też tam i inne możliwości wyszukiwania:
Przykładowo wyszukiwarki:
„Opisy rodów – zobacz opisy i dodaj opis Twoich przodków”
„Zobacz, gdzie występuje Twoje nazwisko”
„Interesuje Cię pochodzenie i znaczenie nazwiska? Zobacz:”

A także dla początkujących program:
„Darmowy program drzewo genealogiczne ii wzór, szablony”

Każdy kto chce poznać przeszłość swojej rodziny może natrafić na rozmaite problemy w wyniku poszukiwań. Największe to zniszczone archiwalia rodzinne w wyniku działań wojennych, czy też archiwa parafialne które przepadły z tego samego powodu, a które mogłyby dopomóc w odnalezieniu korzeni. W parafiach od setek lat notowano w księgach urodziny, małżeństwa i zgony. Te księgi są dla poszukiwaczy przeszłości bezcenne.

Warto też rozpytać swoje rodziny, poszukać w starych szpargałach… A może i nawet odwiedzić miejsca gdzie nasza rodzina miała swoje siedziby. W ten sposób odnalazłem kilka dokumentów rodzinnych, które uważano za zaginione…
Warto też poszukać z wykrywaczem metali w obejściu. Można natrafić nie tylko na zardzewiały gwóźdź…

Strony bardziej ukierunkowane to np:
genealodzy.pl; gdzie odnalazłem ciekawy post dotyczący poszukiwania krewnych służących w … Wehrmachcie…: http://genealodzy.pl/PNphpBB2-printview-t-6907-start-0.phtml

Ten kto raz spróbuje poszukiwań, nieprędko z nich zrezygnuje….

Życzę powodzenia w poszukiwaniach….

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.