„Wojujący ateizm i jego pseudonaukowe roszczenia” – można podyskutować…

Nadesłana na maila informacja o spotkaniu:
„Kolejne spotkanie poznańskiego klubu Polonia Christiana. Naszym gościem będzie Pan Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz ? profesor fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza, kierownik Zakładu Mechaniki Kwantowej UAM.

Temat wykładu brzmi:

Wojujący ateizm i jego pseudonaukowe roszczenia.

Spotkanie odbędzie się 14 czerwca (za tydzień w czwartek) w Muzeum Archidiecezjalnym przy ulicy Lubrańskiego 1 (obok katedry) o godzinie 18:30.

Celem wkładu jest przedstawienie stanowiska współczesnej fizyki wobec istnienia Boga. Czy w świetle współczesnej wiedzy możemy stwierdzić, że nie ma stwórcy wszechświata czy wręcz przeciwnie, nauka wskazuje na fakt istnienia Boga? Czy Dawkins i inni znani naukowi ?laicyzatorzy? przedstawiają w swoich publikacjach rzetelne dowody potwierdzające ich tezy? Czy za pomocą mechaniki kwantowej możemy udowodnić istnienie Trójcy Świętej.

Po spotkaniu odbędzie się dyskusja nad przedstawionymi zagadnieniami. Zachęcam do przesyłania informacji o spotkaniu w obrębie Państwa środowisk a także osób przekonanych, że rozwój nauki stoi w sprzeczności z wiarą w Boga.

Po spotkaniu można będzie również nabyć publikacje Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi….”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.