Generatory Wodoru – Przyszłość?

„Autorzy raportu zastrzegają, że przeprowadzenie wodorowej rewolucji w transporcie wymaga wsparcia finansowego ze strony rządu i firm prywatnych sponsorujących badania nad nowymi silnikami i pojazdami.” – I to jest problem… szczególnie u nas.

Ale  czytajmy dalej:
„Jak wyliczono, w latach 2008-2023 rząd USA powinien wydać na prace nad technologiami wodorowymi 55 mld dol. A sektor prywatny jeszcze dodatkowe 145 mld dol.”

Czyżby była jednak nadzieja na zmiany? Ceny niższe i do tego ekologicznie?
No cóż.
Nadzieja jest o ile tylko nie zablokują jej posiadacze ropy…

„Z szacunkowych danych raportu wynika, że przełom w produkcji i wykorzystywaniu pojazdów na wodór nastąpi około 2015 r. Wtedy te auta mogą mocno potanieć (choć ich produkcja powinna być nadal subsydiowana przez rząd). W 2023 r. cena zakupu auta i paliwa wodorowego powinna zrównać się z kosztami pojazdów na ropę. Potem ceny paliwowych ogniw wodorowych będą niższe od benzyny czy ropy.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z tym scenariuszem, w 2035 r. liczba samochodów na wodór gwałtownie wzrośnie do 60 mln sztuk. Jeszcze przed 2035 r. po drogach USA będzie jeździć ponad 200 mln aut na wodór, emitujących jedynie wodę i ciepło.”

Można jednak na tym zarabiać i u nas ponoć – przyszłość wkrada się tylnymi drzwiami? generatory wodoru
Kto to wie…

Źródło cytatu: Era aut na wodór

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.