Grzywna i więzienie dla handlujących nielegalnie.

Powoli zacieśnia się pętla wokół ewentualnych, możliwych furtek, gdzie można by było stanowić jeszcze jakąś konkurencję dla sieci…

Fragment ze strony Gazety Prawnej.

„Według zaproponowanej przez sejmową Komisję Nadzwyczajną „Przyjazne Państwo” noweli, sprawca wykroczenia polegającego na handlowaniu poza miejscami do tego wyznaczonymi, w sposób utrudniający ruch pojazdów lub pieszych, podlegałby karze aresztu, ograniczenia wolności bądź grzywny. Ponadto wobec takiego handlarza – zgodnie z projektem – mógłby być orzeczony przepadek towarów przeznaczonych do sprzedaży, nawet jeśli nie stanowiłyby jego własności.

„Dotychczasowe próby walki z dzikim handlem są bezskuteczne, a możliwości ukarania osób prowadzących nielegalną sprzedaż są znikome” – powiedziała PAP Hanna Zdanowska (PO) będąca sprawozdawcą projektu. Jak wskazała, obecnie maksymalną możliwą karą za taki handel jest wymierzenie grzywny do 500 zł.
[…]
Jak wskazano w uzasadnieniu przepadek towaru nie dotyczyłby na przykład osób sprzedających niewielkie ilości artykułów spożywczych „o małej wartości rynkowej takich jak jagody, grzyby czy wyhodowany szczypiorek”.

Zdanowska dodała, że zmiana ma na celu m.in. walkę z nieuczciwą konkurencją.”

Kary za nielegalny handel

Inne ujęcie tematu; Za i przeciw:
wiadomości handlowe: Kary za handel

I jeszcze jeden komentarz, tym razem na onet.pl:

„…krytyczne były zaś wówczas PiS i PSL, według których zmiana może uderzyć w drobnych handlarzy.
[…]
W środę na posiedzeniu senackich komisji: Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Ustawodawczej wniosek rekomendujący odrzucenie nowelizacji zgłosił wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski (PiS). Ocenił, że ustawa wpłynie hamująco na „drobne inicjatywy gospodarcze”. – W ogóle nie myśli się też o interesie konsumentów, ponadto przez ostatnich 20 lat nie zadbano, żeby miejsc do legalnego drobnego handlu było więcej, a teraz wprowadza się przepisy przewidujące kary za taki handel – powiedział PAP Romaszewski….”
(pogrubienie moje)
źródło: Senackie komisje rekomendują kary


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Grzywna i więzienie dla handlujących nielegalnie.”

  1. czerwona neostalinowska PO wraca do korzeni, te pomysły to powrót do „bitwy o handel” z lat stalinowskich

  2. rzeczywiście przegięcie,aby ścigać babcię za wychodowane przez siebie
    kwiatki,które od czasu do czasu sobie sprzeda,aby dorobić do nędznej renty,czy emerytury…
    ale z drugiej strony nie może być BURDELU NA ULICACH.Od tego są wyznaczone miejsca,a placowe to nie majątek.
    Jak ktoś ma dużo towaru,to niech zapłaci za miejsce na lokalnym ryneczki i niech sobie handluje.I tyle.
    To może ja stanę na Placu Wolności z jakimiś pierdołami i zajmę kilka metrów kwadratowych i jeszcze będę krzyczał,co mam do sprzedania

Możliwość komentowania jest wyłączona.