SUPER TORT Taubera w księdze Guinness’a

Na V-tych Międzynarodowych Targach Żywności Produktów i technik Ekologicznych pobito rekord. Ważący blisko tonę tort wyprodukowali absolwenci Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. W składzie ekipy można powiedzieć „budującej” tego giganta znajdowali się też synowie cukierni Orlowski & Rak.

Tort mierzył 174,7 cm wysokości. Kształt piramidy, boki kwadratowej podstawy to 160 cm.
Do jego produkcji zużyto:
3,2 tys. jajek, 35 kg orzechów, 30 kg mąki, 20 kg skórki pomarańczowej, 200 kg czekolady, 100 kg cukru, 240 kostek masła, 3 kg kawy, 10 litrów spirytusu…
Tort powstawał w specjalnej szklanej klatce, gdzie goście targowi „Ekogala 2011” w Rzeszowie mogli oglądać jego powstawanie.
Tort musiał opierać się na elementach jadalnych, z kolei receptura ciasta i jego nazwa to tajemnica rektora poznańskiej uczelni dr Romana Dawida Taubera.

Po wyprodukowaniu tortu i zatwierdzeniu rekordu został on rozkrojony na dziewięć tysięcy kawałków i rozniesiony przez 40 kelnerów gościom i wystawcom.
Nic tylko pogratulować…

Dr Tauber ma kresowe korzenie, jego rodzina pochodzi z Kołomyi.

(na podstawie „Rokickie Wiadomości” nr 8-9 2011)
Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.