Hamzy al-Khateb dziecko zamordowane w Syrii

Hamzy al-Khateb 13 letni chłopiec zginął zabity w Syrii przez służby bezpieczeństwa tego kraju. Przed takimi aktami dzieciobójstwa, walki z najmłodszymi zawsze będę bezwzględnie protestował. Dzieci są wciągane w świat dorosłych brutalnie pozbawiane swoich praw, giną męczeńską śmiercią a przecież są całkowicie bezbronne…

Jak podają liczne źródła na świecie 13 latek po odłączeniu się od ojca w misji której celem było znalezienie żywności dla rodziny został najprawdopodobniej złapany przez syryjskie służby bezpieczeństwa. Poddany torturom został zabity. Rodzina odzyskała zmasakrowane ciało dopiero po miesiącu.
Tortured and Killed

Śmierć dziecka jest niedopuszczalna, przyczyny są jasne, moralność, czy zasady etyczne nie pozwalają na mordowanie bezbronnych i niewinnych, dzieci dopiero zdobywają wiedzę o świecie są ufne, nie znają w znacznej mierze kłamliwych zasad którymi kierują się dorośli. Zawsze należy protestować przeciw takiej przemocy.
Dlatego też od lat walczę o uznanie każdego czynu ludobójczego który dotyczy mordu na niewinnych- dzieciach. Przede wszystkim koncentruję się na Ludobójstwie na Polakach na Wołyniu szczególnie okrutnym gdzie dzieci rozrywano, palono, topiono, nabijano na sztachety od płotu…
Martyrologia dzieci
Nie mniej ponure i straszne są opowieści tych, którzy przeżyli niemieckie obozy koncentracyjne.
Pamiętajmy o jednym, jest to uraz, który zostaje im na zawsze, na całe życie. I jest on szczególnie traumatyczny, najmocniej zapisuje się w pamięci, ponieważ pamięć ta jest czysta, wolna od traumatycznych przeżyć aż do tego momentu…momentu zbrodni, której jest świadkiem lub podmiotem.
Naszym obowiązkiem jest ochrona wszystkich dzieci na całym świecie, nie odpuszczenie do sytuacji w których musiałyby przeżywać traumę, nie mówiąc już o zbrodniach na nich, mordach i innych czynach.

Dlatego zachęcam od podejmowania wszelkich działań mających na celu prawdę o zbrodniach już popełnionych i ochronę wobec najmłodszych w dzisiejszych czasach. Trzeba podejmować wszelkie działania, informacyjne, rzeczowe aby otoczyć naszych najmłodszych opieką i troską o ich przyszłe życie nie tylko to fizyczne.
Sama analiza tych zbrodni na dzieciach jest niezmiernie bolesna. Trzeba jednak podejmować ten temat w imię przyszłości naszych dzieci.

Inne linki ze świata mówiące o historii Hamzy:
Tortured syrian child

Śmierć 13-latka wstrząsnęła całym światem

Hamza-al-Khatib

Oczywiście oficjalne czynniki syryjskie podjęły próbę zdementowania oskarżeń, między innymi podważając autentyczność pokazywanego filmu uznając że, ciało na materiale pokazywane to ciało 20-latka.

The True Story of Hamza-al-Khateb
Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.