Zaproszenie na spotkanie autorskie korporacji akademickiej HERMESIA

Korporacje akademickie przed wojną były codziennością, dziś jest to swoistego rodzaju koloryt, atrakcja rodzaj folkloru. Co to był za ruch? O co chodziło w ruchu? jakie były korporacje? tego wszystkiego dowiemy się ze spotkania autorskiego z Patrykiem Tomaszewskim

Informacja:
„Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z doktorem Patrykiem Tomaszewskim, adiunktem w Katedrze Myśli Politycznej na Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, redaktorem naczelnym półrocznika ?Historia i Polityka”. Spotkanie będzie poświęcone opublikowanej niedawno książce: „Polskie korporacje akademickie w latach 1918-1939. Struktura, myśl polityczna, działalność”. Jest to pierwsze w Polsce opracowanie naukowe ważnego elementu przedwojennego życia społecznego, jakim były korporacje akademickie.
W swej pracy autor poruszył m.in zagadnienia przedwojennego życia studenckiego, stosunku młodzieży do polityki czy historii polskich organizacji akademickich działających za granicą. Ponieważ w okresie przedwojennym Poznań był jednym z wiodących ośrodków korporacyjnych, książka zawiera wiele informacji o organizacjach i ludziach działającym na Uniwersytecie Poznańskim i Wyższej Szkole Handlowej (obecne UAM i Uniwersytet Ekonomiczny).

Spotkanie, którego organizatorem jest Korporacja Akademicka Hermesia, odbędzie się we wtorek, 7 czerwca (g. 17.00), w sali 407 Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu al. Niepodległości 10.”

strony internetowe:
http://www.facebook.com/event…
http://hermesia.pl/

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.