Idzie „złe” dla rodzin…

Niestety, najnowsze doniesienia wskazują na to że rodzina jednak będzie finansowo zagrożona od przyszłego roku. Nie ma szans na politykę pro rodzinną w tym kraju…

Na stronach portalu Interia znajdujemy artykuł mówiący o wysokości strat na rodzinę ponad 1380 zł.

„Premier Donald Tusk przedstawił w exposé plan działań rządu, a w nim likwidację ulgi na internet, zmiany w uldze prorodzinnej oraz częściowe zniesienie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów. 3-osobowa rodzina mogłaby stracić w wyniku tych zmian 1384 zł – szacuje Tax Care. Jeśli rodzice wykonują ponadto atrakcyjnie opodatkowaną pracę twórczą, w ciągu roku ich dochód mógłby zmaleć o kilka tysięcy złotych.”

Jak można wprowadzać ograniczenia uderzające w jakąkolwiek rodzinę która podjęła się wychowywania dzieci? Gdzie w innych państwach jest to zupełnie inaczej ustawione. W Anglii np. tygodniowo otrzymuje się na dziecko od 18-do 28 funtów, a w wieku 5 lat państwo wpłaca na specjalne konto dla dziecka 500 funtów, taka wpłata pojawia się jeszcze co najmniej raz. Może ją wybrać tylko dziecko po ukończeniu 18 roku życia….

„Likwidacja ulgi internetowej to strata nawet 272 zł

Likwidacja ulgi internetowej spowoduje, że podatek osoby korzystającej z takiej ulgi w maksymalnym wymiarze, a więc odpisującej od dochodu 760 zł, wzrósłby rocznie o ok. 136 zł (przy założeniu, że rozlicza się z fiskusem według niższej, 18-proc. stawki podatkowej).

W efekcie, jeśli całkowity limit ulgi przysługiwałby i żonie, i mężowi, jako małżeństwo płaciliby rocznie fiskusowi ok. 272 zł więcej niż dotychczas.
1112 zł mniej w budżecie 3-osobowej rodziny o większych dochodach

Premier zapowiedział wprowadzenie zmian do ulgi prorodzinnej. Skorzystają na tym rodziny, które mają więcej niż dwoje dzieci bowiem w tym przypadku będą mogli odliczyć o 50 proc. więcej na trzecie i każde kolejne dziecko. Jednak ulga nie będzie dostępna dla rodzin z jednym dzieckiem, których roczny dochód przekracza 85 000 zł.

Obecnie maksymalna kwota ulgi na jedno dziecko wynosi 1112,04 zł, dzięki czemu podatek płacony fiskusowi jest niższy rocznie właśnie o taką kwotę. Jeśli więc w rodzinie, która uzyskuje średni miesięczny dochód 6 832 zł (co daje 81 984 zł rocznie) jest czworo dzieci, to rodzina taka zyska na tych zmianach 1112,04 zł. Zakładamy, że wypowiedź premiera wskazuje, że preferencja polegająca na zwiększeniu ulgi nie dotyczy rodzin, które zarabiają powyżej 85 000 zł. …”

Temat dotacji dla rodzin jest szczególnie ważny, na tym buduje się stabilność państwa i chęć do zakładania rodzin na jego terenie. A co przez to idzie; pomyślność przyszłych obywateli… Pisałem o tym już nie raz: Rozpacz w szukaniu pieniędzy w Państwie. Kosztem rodzin.

Piotrek

Link do całości materiału: Na propozycji premiera polska rodzina może stracić 1384 zł


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Idzie „złe” dla rodzin…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.