Jakie drogi należy obrać – zamach w Berlinie wskazówką-ostrzeżeniem?


Polski kierowca został zabity przez islamistę ściągniętego dzięki działaniom przywódczyni naszego zachodniego sąsiada. Mimo tego w ostatnich chwilach życia, wszystko na to wskazuje – działał w imię ochrony ludzkiego życia, próbował przeszkodzić terroryście w zabijaniu innych ludzi.
Jednak nie wszystkie niemieckie dzienniki zaraz po tragedii uszanowały brak wiedzy na temat tego co naprawdę się stało i nie obyło się bez zarzutów i podejrzeń w stosunku do Polaka.
Prawda została ujawniona, – trwa zbiórka holenderskich i angielskich kierowców dla rodziny zabitego, pewna Niemka zbiera podpisy pod petycją przyznania polskiemu kierowcy odznaczenia niemieckiego, ludzie dostrzegają coraz bardziej ślepą uliczkę socjalistycznego podejścia Europy do problemu cywilizacji wschodniej – posiadającej cechy zdefiniowanej przez Konecznego pod nazwą Turańskiej – brutalnej, kierującej się tylko siłą.


Szansą Europy jest tylko powrót do cywilizacji łacińskiej – do źródeł.
Kiedy dostrzegą to polityce europejscy w tym PIS?
Bo to że PO tego nie dostrzegało to wszyscy wiemy.
Potrzeba wsparcia dla biznesmenów narodowych, tych którzy poprzez ciężką pracę będą budować nie tylko wzrost gospodarczy, ale też szacunek dla idei, które będą w stanie łączyć wewnątrz narodów i narody.
Z poszanowaniem wzajemności, odmiennej tożsamości narodowej, innych uwarunkowań, kultury i zachowań.
W całkowitym przeciwieństwie do socjalistycznych idei, które są poruszone w moim poprzednim wpisie z dzisiejszego dnia.

Jeżeli nie dojdzie do takich rozwiązań, będzie trzeba jak najbardziej izolować się od polityki europejskiej.

Niech to będzie smutna refleksja w dniu Pamiątki Narodzin Syna Bożego – może też wskazówka gdzie powinniśmy się zwrócić, do jakich źródeł sięgnąć – i co odrzucić.
A przecież tkwi to w każdym z nas – pragnienie bezpieczeństwa i miłości do drugiego człowieka, jest jednak skutecznie zabijane w dzisiejszym świecie – i wręcz piętnowane.

Rodzi się pytanie: gdyby mógł być uzbrojony, czy byłby w stanie za cenę życia terrorysty ocalić innych?
Dlaczego za wszelką cenę europejscy politycy blokują prawo do samoobrony obywateli europejskich?

Szacunek dla życia, miłości, gdzie go obecnie mamy? Kto się kieruje tymi wartościami? Ktoś tak:
Tak stało się w Berlinie – dla Polaka, w ostatnich chwilach jego życia ważne było inne życie, jego obrona, jak tylko mógł i potrafił to robił. Ceną było jego życie.
Łukasz Urban.

Cześć i chwała dla takiej postawy. Niech zostanie w naszej pamięci jak najdłużej właśnie takie działanie, niech będzie dla nas natchnieniem.
Życie ludzkie, jego ochrona ponad wszystko. To są wartości naszej europejskiej – chrześcijańskiej cywilizacji. Nie – azjatyckiej.

Pomoc dla rodziny:
„JAK POMÓC?
Ariel Żurawski, krewny Polaka, podał na Facebooku numer konta żony zamordowanego, Zuzanny Urban. Można pomóc jej i 17-letniemu synowi zamordowanego. Oto numer konta: 36102047950000900202326395”


Cytat pochodzi z: Cały świat podziwia polskiego bohatera! Światowe media rozpisują się o Łukaszu U. Zobacz okładki gazet

Do niemieckiego źródła: Polen sucht Trost in der Heldengeschichte

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.