Kaziuki 2012 w Poznaniu – pogoda dopisała!

Palmy, cepeliny, gwar, ścisk, mnóstwo luda na dorocznej imprezie w Poznaniu Kaziuki (Kaziuk Wileński w Poznaniu). Poznaniacy licznie przybyli na Stary Rynek w piękny słoneczny dzień marcowy aby podziwiać kulturę Kresów Rzeczpospolitej. Minione czasy. Organizatorzy, w których żyłach płynie krew kresowa cieszyli się z tak licznego przybycia Poznaniaków ii jak się okazuje nie tylko. Z okolicznych miasteczek Wielkopolski dotarło sporo wycieczek indywidualnych i zorganizowanych, była też reprezentacja z województwa lubuskiego ze Świebodzina dotarł prezes Świebodzińskiego Związku Kresowego Wacław Kondrakiewicz z małżonką Grażyną.
To właśnie w Świebodzinie stoi kopia pomnika „Trzech Krzyży” z Wilna, widoczna z obwodnicy miejskiej.

Śpiewy piosenek kresowych, konsumpcja potraw, wykłady naukowe, występy zespołów z Wilna i Poznania uświetniły organizację imprezy, która wpisała się na stałe w obraz poznańskich wydarzeń kulturalnych.

Zapraszamy za rok!

Strona Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej: TMWiZW

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Kaziuki 2012 w Poznaniu – pogoda dopisała!”

  1. „Nie oddamy Wilna, nie oddamy Wilna, nie oddamy miasta Wilna !
    Jedna armia silna, druga armia silna i wrócimy znów do Wilna !” ;)

    A tak na poważnie, dobrze, że się u nas kultywuje takie tradycje. Wilno może i nie jest nasze, ale jego kultura pozostaje w dorobku Polaków :)

    Idąc za myślą pana Roberta Winnickiego – dobrze by było przy okazji takich akcji organizować np. zbiórkę pieniędzy na rzecz organizacji zrzeszających Polaków na Wileńszczyźnie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.