Kim są Polacy? Nowe trendy opini o Polakach, w cieniu afery wokół platformy cyfrowej nc+.

Co sądzą inni o Polakach? A co mówią o Polakach sami Polacy…Polacy?
„Polski lud jest głupi jak but z lewej stopy. A przeciętny widz telewizji zupełnie odmóżdżony, w ogóle nie myśli” – JKM jak zwykle obraża, aby utrzymać się na fali, tego typu obrazy bardzo podobają się lewackim zwolennikom. Zdarzyło się mi podobne słowa słyszeć z ich ust na temat Polaków.
Tym bardziej na wypowiedzi JKM uodporniłem się. Są tylko po to aby szokować i budować rozpoznawalne reakcje na swoją osobę.
Można używać różnych słów do określenia swoich pobratymców, jednakże słowa używane powyżej nie są godne i nie budują szacunku i dla rodaków i dla osoby je wypowiadającej noszącej przecież to samo obywatelstwo, co obrażani, nawet jeżeli nie mówi o wszystkich, to buduje płaszczyznę do krytyki narodu jako takiego- osobiście uważam to za smutne i przykre.
Pokazujące też stosunek do rodaków jako takich.
Zostawmy jednak te puste i bezmyślne wypowiedzi, które dowodzą tylko całkowitego lekceważenia rodaków.

Inna wypowiedź w kontekście „troski” o polskie losy i kieszenie Polaków, przez naszych drogich „przyjaciół” z wspólnego „raju” jakim jest Europa.

„Wielu zachodnich prezesów uważa, że ciągle ganiamy za niedźwiedziami, traktują nas tak, jak byśmy żyli na rubieżach cywilizacji. Część, mając zakodowany właśnie taki wizerunek naszego kraju, chce nam pomóc. Nie zdają sobie sprawy, że bezpośrednie wdrażanie rozwiązań, które sprawdziły się w ich państwach, tutaj może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego – wyjaśnia Agnieszka Durlik-Khouri, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej.”
– to inne spojrzenie na to jak widzą nas osoby z innych krajów.

Całość zaś jest w cieniu uruchomienia nowej platformy cyfrowej, jak donoszą różne media, o czym miałem okazję wspomnieć: Falstart z nc+ znów afera?

„Teraz nowa oferta NC+, przez większość ekspertów określana największą PR-owską klęską 2013 r., miała być konsumenckim strzałem w dziesiątkę. Ogłaszana przez francuskich właścicieli jako idealnie skrojona pod potrzeby nadwiślańskich telewidzów, okazała się strzałem kulą w płot. Wielu klientów poczuło się oszukanych, bo dotąd za określoną liczbę programów płacili mniej, teraz będą musieli płacić więcej. Jeśli chcą utrzymać rachunek na takim samym poziomie, będą mieli mniej kanałów.

Trudno się dziwić, że na Facebooku powstał profil Antyncplus, który po niecałym miesiącu od ogłoszenia zmian miał już 85 tys. fanów. Największym zainteresowaniem cieszą się umieszczone tu wzory wypowiedzenia umowy z operatorem. Ich zestawienie z wypowiedzią byłej już wiceprezes NC+ Beaty Mońki: „Mamy wspólnie (n i Cyfra+ – red.) około 2,5 mln klientów i nie oddamy ani jednego” – wygląda bardzo ciekawie.”

Jak widać jednak nie udaje się „trafiać” w gusta polskie innym niepolskim budowniczym finansowym…szczególnie, że oferty przez nich budowane zapewne nie spodobałyby się nigdzie na świecie.
Zdaje się, że ktoś wymyślił sobie, że Polakom idzie wcisnąć każdy gniot…
Ale nie zawsze się to udaje.
Czy i tym razem się nie uda?

Pomysły francuskie zaczęły się chwiać: „Pressewis poinformował, że „Mońka miała przekonywać Francuzów, że ich arogancka strategia będzie miała fatalne skutki, ale Francuzi mieli w d… polski management”. Ostatecznie, choć oferta miała być wyśmienicie skrojona, Verley uległ presji internautów. „Intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami” – zapowiedział…”

A więc siła tkwi w naszym narodzie i w tym czego boją się wszyscy, którzy z nim się stykają: z siłą wspólnego zjednoczenia się w walce przeciw różnym niesprawiedliwościom. Inna sprawa, że obecnie został nam jedynie internet do wyrażania naszych prawdziwych opinii w tematach z nami związanych.
I ACTA, tak i sprawa nc+ może być dobrym przykładem jaką drogę powinniśmy obierać w drodze do wyznaczonych celów i rozwiązywania problemów narzucania nam rozwiązań przez innych, w różnych dziedzinach życia – byleby nie schodzić z niej i w zdecydowany sposób podążać wytyczoną trasą.
Takie jest moje zdanie, wydaje się, że jednak znacząco odmienne od zdania zacytowanego na początku wpisu.

Źródło cytatów: Patrzę na Polskę, widzę busz

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.