Knajpy w Poznaniu Pijalnia Piwa „Dobre Wina” na Listopadowej

Może się wydać dziwne, że pisząc pijalnia piwa mam na myśli „Dobre Wina”, jednak nie ma w tym nic dziwnego…
Ponieważ jest to sklep z winami przy którym urządzono przytulny mini bar z możliwością zjedzenia np. pierogów, wypicia dobrej kawy czy herbaty, zrelaksowania się oglądając TV ( programy sportowe i nie tylko, na życzenie generalnie).
Obok jest niezwykle duży wybór win. Właściciele organizują też degustacje winne, doradzają, w zeszłym sezonie było takich degustacji kilkanaście, między innymi goście z Francji, Gruzji, Hiszpanii, prezentowane wina z Nowego Świata.
Podczas prelekcji odbywa się degustacja własnoręcznie przyrządzonych smakołyków z kuchni danego państwa, którego wina są prezentowane. Oczywiście jest to rodzaj przystawki do win. Przy okazji można sporo się dowiedzieć o danym państwie, jego kulturze i oczywiście o produkcji win na jego terenach.
Wielkim atutem jest bliskość, tzn. dla wszystkich mieszkających na Os. Kopernika i w okolicach Listopadowa to zaledwie kilka do kilkunastu minut piechotą. Niepowtarzalna atmosfera i ogródek piwny w lecie (serwowane jest tylko piwo z browaru „Czarnków”, a więc wyśmienite niepasteryzowane- jasne i ciemne), gwarantują chwilę oddechu, w zimie zaś można napić się grzanego wina, lub herbaty z miodem.
Serdecznie polecam to miejsce. Listopadowa 2, Róg z ulicą Palacza.
Polecam tekst na temat win: Dlaczego warto pić wina?

Piotrek

Mail: BezPrzesady

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.