Konkurencja dla ropy i Arabów…?


Samochód  na wodór Toyoty. Przyznam się szczerze że po raz pierwszy zastanawiam się nad zakupem nowego auta – z przekory.
W końcu można będzie jeździć nie na ropę i jej pochodne, a tym samym nie dawać zarabiać Emiratom i innym państwom arabskim, nie mówiąc już o Rosji.
Trzeba chyba sprawdzić swoją zdolność kredytową :-).

Ciekawe, jak się tankuje to auto?

Toyota Mirai w Polsce:
„…Od 20 do 25 listopada 2015 roku pokazowy egzemplarz Toyoty Mirai znajdował się w Warszawie. 21 i 22 listopada samochód był wystawiony przed hotelem Bristol na Krakowskim Przedmieściu oraz testowany przez dziennikarzy[26].

23 listopada auto zostało zaprezentowane podczas konferencji w Instytucie Transportu Samochodowego. ITS jest koordynatorem w Polsce europejskiego projektu HIT-2-Corridors, którego celem jest stworzenie oraz integracja europejskiej sieci infrastrukturalnej służącej wykorzystaniu wodoru jako paliwa w transporcie samochodowym. ITS zapowiedział podczas konferencji, że do 2030 roku powstanie 30 stacji tankowania wodoru w Polsce, zaś pierwsze 2 stacje w Poznaniu i Warszawie zostaną otwarte w ciągu 2 lat[27].

24 listopada Toyota Mirai znalazła się na stoisku Toyoty podczas targów Fleet Market 2015[28][29].

Od 31 marca do 4 kwietnia 2016 roku można było obejrzeć Toyotę Mirai podczas Salonu Samochodowego w Poznaniu.

7 maja Mirai został pokazany na Pikniku Naukowym w Warszawie…”


Toyota Mirai

Toyota na wodór

Cytat powyżej WIKIPEDIA o Toyocie Mirai: Toyota Mirai ? samochód osobowy marki Toyota, samochód zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi[3], produkowany seryjnie od 2014 roku. Napęd stanowi połączenie technologii ogniw paliwowych z technologią hybrydową. Paliwem samochodu jest wodór, który łączy się w ogniwie paliwowym z tlenem.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Konkurencja dla ropy i Arabów…?”

 1. Ja wolę na sprężone powietrze, nie ma lepszego ekologicznego silnika? Takie samochody robią już dawno (chyba dziesięć lat temu o tym czytałem) ale ktoś hamuje ten kierunek rozwoju bo jak tu rąbać dupę baranom? Jak opodatkują powietrze to się pojawią. Poszukajcie na Google zobaczycie ile tego jest.
  http://gadzetomania.pl/7381,samochody-na-sprezone-powietrze-po-8-tys-dolarow-za-sztuke

  http://autoflesz.com/technika/1217-samoch%C3%B3d-tata-na-powietrze-o-zasi%C4%99gu-200-km.html

  Samochód Tata na… powietrze o zasięgu 200 km!

  Pytajcie dealerów firmy TATA Polska o samochód na sprężone powietrze.
  http://tata.auto.com.pl/dealerzy/index.php

Możliwość komentowania została wyłączona.