Koszulka z symbolem dywizji SS.

„…Doniesienie do prokuratury złożył inny student, który zobaczył kolegę ubranego w koszulkę z herbem niesławnej 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi P., studentowi Politechniki Rzeszowskiej. Zarzuca mu propagowanie faszyzmu…”
Oczywisty błąd, albo źródła, albo prokuratury; nie faszyzmu, a nazizmu. Różnice są diametralne nie raz o tym pisałem, to dwa zupełnie inne systemy totalitarne.

Symbolika wykryta na politechnice odnosi się do systemu nazistowskiego (formacje niemieckie SS).

Tak jak przed laty we Lwowie zawisły plakaty (20 szt w głównych miejscach miasta) informujące o tym, że „SS Galizien” była wyzwolicielami Ukrainy. Po interwencji z UE plakaty znikły.
Szkoda, że już wtedy UE nie poszła dalej z konsekwencjami tego czynu.
Zaniechanie ścigania takich gloryfikacji powoduje coraz większą pewność siebie i wręcz bezczelność w stosowaniu zakazanej symboliki.
Symbolika stosowana jako oznaczenia takich organizacji jak UPA i OUN, które wprost czerpały z nazistowskiego rdzenia, nie mówiąc już o współpracy -powinna być dokładnie tak samo zakazana i ścigana z urzędu na terenie całego Świata.

Źródło: Miał koszulkę z herbem SS Galicja. Student politechniki oskarżony

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Koszulka z symbolem dywizji SS.”

  1. UPAińcy już mnie niczym nie zaskoczą, ale jak bezczelnym trzeba być by taką koszulkę założyć w Polsce. Za coś takiego powinien być natychmiast wyrzucony z uczelni i trafić na pół roku za krzaty. Nauczyłby się taki historii i szacunku dla ludzi, którym szkopi zgotowali piekło na Ziemi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.