Krótka informacja z Lublina. KUL bije się w piersi??

Z maila:
Zwracam się z prośbą o zamieszczenie na wszystkich możliwych stronach internetowych jak i publikacjach prasowych informacji o obchodach -Dni Pomordowanych na Wołyniu i Kresach Wschodnich-  na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jednocześnie proszę Środowiska Kresowe jak i Rodziny Pomordowanych na Kresach Wschodnich aby każdy kto może wziął udział w powyższych uroczystościach. Powyższa inicjatywa władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego niewątpliwie zmierza do tego abyśmy wspólnie stanęli w Obronie Pamięci Pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów.”
Zdzisław Koguciuk

 Protest przeciw nadaniu h.c. przez KUL dla Juszczenki. Już na początku lipca.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 komentarze do “Krótka informacja z Lublina. KUL bije się w piersi??”

 1. jakieś podstępne zagranie KUL-u, przecież dobrze pamiętamy co było jeszcze niedawno
  w Gdańsku KOR-owcy też jakimś dziwnym trafem udostępnili salę na konferencję Kresowiaków, chociaż od czasu swego powstania nieustannie plują marksistowskim jadem na polskie Kresy
  czyżby solidaruchy w końcu zaskoczyły, że walkę o prawdę przegrali?
  a teraz będą udawać, że od początku byli po właściwej stronie?

 2. przecież ta uczelnia została całkowicie skompromitowana przyznaniem honorowego doktoratu piewcy banderowskich rezunów
  czy działania towarzyszy z KUL-u to część knowań solidarnościowego reżimu mających na celu rozbicie kresowych uroczystości?

 3. Przez całe dorosłe życie uważałem KUL za najdoskonalszą uczelnię w Polsce. Byłem dumny, że mój sąsiad z Berezowicy M. rozbudował ten Uniwersytet i przez wiele lat jako filozof miał znaczący wpływ na wychowanie młodzieży nie tylko na tej uczelni. Rodzina O.prof. Krąpca przeżyła napad UPA, ponieważ bandyci nie zdołali rozbić drzwi obory, w której ukryło się ponad 40 osób. W podobnej oborze zginęło ponad 40 osób-wystrzelali i podpalili. W tej wsi 23.02.44r. zginęło 131 Polaków. Po śmierci profesora, Juszczenko, gloryfikator UPA, dostał zaszczytny tytuł laureata h. c. Jego uczelni. Wspomnienie o tym fakcie przyprawia o ból głowy.

Możliwość komentowania została wyłączona.