Krótki komentarz o OT.

Z maila:

„Relacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Docelowo ma ona liczyć 35 tys. żołnierzy. Widać że jest to dla MON wysiłek nadzwyczajny!!! Oczywiście dobrze że powstaje OT nawet w tej skali. Jednak jest to dalej karzeł obrony narodowej. Ciągle nie jest to POWSZECHNA OT!!! 38 milionowy naród ma 100 tyś. żołnierzy i ma być tylko 35 tyś. żołnierzy OT. Czyli nadal 1% obywateli OT ma bronić 99%. Obecnej ekipie w MON znowu brak profesjonalizmu.”

Tekst powyższy otrzymałem od byłego Europosła Andrzeja Zapałowskiego.
Zapałowski Andrzej

Bardzo trudno jest nie zgodzić się z tym tekstem czy w jakikolwiek sposób z nim polemizować.
Zdaje się, że dopóki władza nie zrozumie, że musi być to działanie powszechne – budowa struktur i szkoleń OT – ogólnonarodowe, będziemy kręcić się w kółko.
Przynajmniej szkolenia z posługiwania się i obsługą broni palnej powinny być masowe i wdrożone jak najszybciej.
Przy założeniu że do OT może trafić każdy (ochotnik) należący do społeczeństwa – tego typu szkolenie nie koliduje z jakimikolwiek planami rządu w tej kwestii – przeciwnie wspomaga je.
A wiec dlaczego milczy się na ten temat?
www.sejm.gov.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Krótki komentarz o OT.”

 1. Raczej mam wrażenie, że Pan Europoseł jest słabo zorientowany w tym co dzieje się w Sejmie, a tym bardziej w resorcie obrony…
  Krytykować każdy może, niemniej sama krytyka – to krytykanctwo.
  Ponadto – zapomniał on, że nasze wojsko było niszczone przez ostanie 8 lat (lub dłużej). Niszczenie jest zawsze szybsze niż odbudowa.
  Czego więc się teraz spodziewa. A już chyba nie spodziewa się, że publicznie ktoś będzie przedstawiał jakiekolwiek szczegóły. Chyba wie co to jest „biały wywiad”…

  1. polska armia była niszczona przez 26 lat, nie przez 8, PiS w tym czynnie uczestniczył w całym tym okresie (pod różnymi nazwami, jak to u czerwonych kameleonów bywa), pewnie stąd ograniczanie tego okresu do 8 lat niszczycielskich rządów PO
   poza tym , po co nam jakiś volksturm, należy przywrócić powszechną służbę wojskową

   1. Pisałem nie raz o tym – nie chodzi o pospolite ruszenie tylko o umiejętność posługiwania się bronią całego społeczeństwa – nie tylko tych co w armii – zdaje się że idea ta nie dociera do Twojej logiki.
    A dlaczego też nie raz pisałem- dla bezpieczeństwa. Spójrz na Zbrojną Neutralność Szwajcarii. To przyczynek do głębszej analizy. Lepiej żeby 90% społ. wiedziało jak użyć broni w przypadku nagłego ataku KOGOKOLWIEK niż nie umiało i szkoliło się dopiero, kiedy wróg już za bramami…

Możliwość komentowania jest wyłączona.