Miód cd…

Od pszczelarza znad wschodniej granicy (znajomego):
miody
„…przed chwilą zrobiłem -z lewej rzepakowy (15 słoików, nakładany z beczki, dlatego taki zbełtany) ciekły to ten fasolowy, lipowy(ten jeden na górze).
Fasolowy miód jest z pól we wsi Nedeżów, około 10 km obok Tomaszowa. Niestety w tym roku postawili tam 3 wiatraki (ogólnie w tej okolicy ponad 40) i nie będę ryzykował, że mi się będą pszczoły gubić, i tam już nie będę dawał. Jak znajdę inną miejscówkę gdzie sadzą wystarczająco fasoli, to w tym roku też będzie :-)…”

Inni pszczelarze proszeni o podsyłanie informacji o swoich „wyczynach” w produkcji miodu…


Czym jest miód?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Miód cd…”

  1. dzxs za reklamę! :) Poza tym zachęcam do pożytecznego zadrzewiania każdego wolnego miejsca.. czy to na swoich działkach, osiedlach czy lasach- lipą, akacją, jarzębiną.. albo mniejszymi, owocowymi, najlepiej dzikimi odmianami, bo w ogolę nie trzeba o nie dbać a owoc na nich równie dobry, gdzie szukać, stare sady, ugory, jest tego pełno. Pozdrawiania serdecznie z Roztocza!

  2. rzepakowy również jest z Nedeżowa a Lipowy(w większości, bo i tam jest trochę z fasoli) z lasów koło wsi Przecinka. O dobroczynnym działaniu, polecam pierwszy lepszy link, swojej stronki jeszcze się nie dorobiłem ;) http://www.miodyroztocza.pl/

  3. A może by Wojciech podzielił się informacjami, co słychać u pszczół, w kontekście wieszczonego problemu z ich ginięciem? Czy rzeczywiście jest tak źle i czy to zjawisko przybiera na sile, jak to obecnie wygląda?

Możliwość komentowania jest wyłączona.