Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w szpitalu

18.06.2011. 13.42 sms od księdza: „..trafiłem na intensywną terapię…[…] Będzie dobrze. Ks. Zaleski”. Odczytałem go dopiero przed chwilą miałem ściszony telefon, jak zawsze gdy pracuję nad tekstami… na bezprzesady.com. Gdzieś tam wewnątrz zmroziło mnie…
(in english language on the bottom of the page)
Za chwilę jednak opanowałem się. Skoro ksiądz pisze będzie dobrze, to tak być musi. Koniecznie. Nie ma wyjścia po prostu. Chociaż wiem, że ksiądz zawsze (no prawie zawsze) jest niepoprawnym optymistą, i generalnie jest uśmiechnięty częściej, niż ma do tego powód…
Ksiądz Tadeusz to przykład doskonały, jak nie należy przejmować się bagnem naokoło i przeć do przodu. Osiągać swoje ściśle wytyczone cele. I nie odpuszczać bez względu na wszystko. W przypadku osoby księdza zawsze, odkąd go poznałem, byłem pełen podziwu dla jego determinacji, ale i jednocześnie jestem pełen obaw dla tak zwanego „zmęczenia materiału”- ile można?

Jak tylko wyjdzie ze szpitala trzeba o niego zadbać specjalnie…Może trzeba kupić księdzu lepszy samochód? Jeździ samochodem fundacji, bez klimatyzacji, małym. Przecież przebywa znaczącą część czasu w tym aucie. Misja jaką wykonuje dla Fundacji, misja którą prowadzi dla pamięci pomordowanych w Ludobójstwie na Kresach uprawnia do tego, aby mógł ją wykonywać w jak najlepszych warunkach.
Ile razy przy okazji organizowania spotkań z księdzem słyszałem z jego ust, że nie może być wszędzie, że chciałby…, jednak jest tylko człowiekiem.
Często też w rozmowach z różnymi kapłanami, kiedy już poznali mój stosunek do księdza i mogli się odrobinę odsłonić słyszałem nutkę podziwu dla jego determinacji. I to niekłamaną. Takich ludzi, pełnych poświęcenia i zaangażowania nam brakuje. Kto to jednak doceni? Teraz? W tej chwili…
Nie później, kiedy może być już za późno…

Zdrowia życzymy księże Tadeuszu, szybkiego powrotu do dobrej kondycji. I prosimy: niech ksiądz się troszeczkę oszczędza.
Prosimy o to…

Piotrek


2011.06.19.
Wczoraj w sms-ie ksiądz pisał o tętnicy, uznałem że nie jest to najważniejsze w informacji, która przede wszystkim ma wspomóc go, poprzez modlitwę przyjaciół i znajomych i wszystkich którzy mu dobrze życzą w imię jego walki o Prawdę. TO niezwykle wartościowy człowiek…
Podaję teraz link do jego strony gdzie opisuje dokładnie powód przewiezienia do szpitala:

„Mam naprawioną tętnicę 2011-06-19
Dziś rano, w uroczystość św. Trójcy, pod której wezwaniem jest moja parafia ormiańska w Gliwicach, odbył się kolejny zabieg operacyjny. Przez wkłucie się do tętnicy w lewym udzie z powodzeniem założono w uszkodzonej tętnicy przy sercu stend (siatkę ze stali chirurgicznej). Zegarmistrzowska robota.. Gdyby nie to, to już za kilka dni by mnie nie było.

Trójcy Najświętszej cześć i chwała! I lekarzom też.”

www.isakowicz.pl

Summary:
18.06.2011. 13.42 sms from the priest: „.. I came to the intensive care … […] It will be good. priest Zaleski ”
I read him only a moment ago I had muted the phone, as always when I’m working on texts … to bezprzesady.com. Somewhere inside of me froze …
…as soon as you come out of the hospital specially to take care of him … the priest may have to buy a better car? He drives a car, car owned by the foundation, without air conditioning, small….
The mission of the Foundation is doing, the mission which leads to the memory of those murdered in the Genocide in East Poland entitles you to ensure that he could do it in the best conditions.
…How many times have the occasion to organize meetings with the priest I heard from his lips that can not be everywhere he wanted … but it is only human.
…People like Father Isakowicz-Zaleski, full dedication and commitment to us missing. But who will appreciate it? Now? At the moment …
Not later, when it may be too late …
…Father Tadeusz wish you health, a rapid return to good health. And please: let the priest to save a little bit.
We ask this …


Link do materiału z Interii na temat pobytu księdza, jedyny portal z tych dużych, komercyjnych, który podał tą informację do wiadomości do tej pory (niedziela do południa):
ks Isakowicz Zaleski trafił do szpitala

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

18 myśli w temacie “Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w szpitalu”

 1. Ksiądz się nie oszczędzał… Teraz chyba będzie musiał. Trzeba się modlić o zdrowie dla Niego.

 2. Wiele zdrowia i Łask Bożych.
  Maryjo, Uzdrowienie Chorych, módl się za Nim…

 3. Matko Boża Łaskawa, miej ks. Tadeusza w swojej opiece. To wspaniały człowiek.

 4. PANIE BOŻE!!! W TRÓJCY JEDYNY !
  DAJ NAM SZANSE MIEĆ GO JESZCZE TU W ŚRÓD NAS!! JAK WIESZ – JEST ON NAM NIEZBĘDNY!
  WIEMY, ŻE UCZYNISZ TAK JAK UZNASZ –
  MÓJ STWORZYCIELU I NAJLEPSZY OJCZE !!!!!!
  DAJ MU WIELE LAT W ZDROWIU I MOC DUCHA ŚWIĘTEGO!!!
  BEZ NIEGO TO TAK JAK BEZ CIEBIE PANIE BOŻE!!!!

 5. Matko Boska Bolesna wspomóż ks.Tadeusza w jego cierpieniu i wróć go nam zdrowego i pełnego zapału do pracy, aby mógł nadal osiągać wytyczone przez siebie cele !

 6. Księże Tadeuszu,
  Najserdeczniejsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia życzymy z Adamowizny pod Grodziskiem Mazowieckim.

 7. Bohater, który swoje życie poświęcał i poświęca dla swoich przyjaciół. Nie ma większej miłości niż ta, gdy oddajesz swoje życie dla innych ludzi. Ksiądz Tadeusz to właśnie robił i robi, każdą chwilę swojego życia poświęca dla innych… Boże proszę miej księdza Tadeusza w swojej opiece…

 8. Księże Tadeuszu,
  Myślimy o Tobie serdecznie. Grodzisk Mazowiecki czeka na następne z Tobą spotkanie . Wierzymy że tak się wkrótce stanie!

 9. 24-go Października kończę 85 lat,jak do ciągnę te parę miesięcy.Wierzę głęboko że nasz Światły Ksiądz Tadeusz,będzie z Nami do 103 lat w zdrowiu i w dalszej Kapłańskiej posłudze.Tego najcenniejszego skarbu jakim jest zdrowie życzy Kresowiak z Janowej Doliny. Posiadający tam groby najbliższych Zamordowanych przez bandytów,którzy zmienili nazwę miejscowości na Bazaltowo. Stanisław Cichawa.

 10. Głubczyccy Kresowianie modlą się za szybki powrót do zdrowie. Księże Tadeuszu , czekamy na spotkanie w Tobą w Głubczycach , a nasz Matka Boska Monasterska czuwa nad Toba.

 11. Matko Boża Łaskawa – Uzdrowienie Chorych – Wspomożenie Wiernych – Pocieszycielko Strapionych – módl się za Księdzem Tadeuszem do Swego Syna o dar powrotu do zdrowia i pełni sił, które są Mu potrzebne do pełnienia misji zadanej przez Wszechmocnego Boga – dla poznawania Prawdy, która wyzwala i jest gwarancją Jedności Chrześcijan. Duchu Święty Boże obdarzaj Ks. Tadeusza wszystkimi Darami, aby ożywiana przez Niego pamięć o tragicznych losach setek tysięcy niewinnie zamordowanych ludzi rękami zwyrodniałych bandytów, była przestrogą dla żyjących i przyszłych pokoleń przed lekceważeniem bezbożnych nurtów politycznych w Polsce, w Europie i w Świecie. Zbigniew Fac – Żurawica.

 12. O, jak bardzo przeczytane intencje i życzenia dla Księdza Tadeusza Isakowicze-Zaleskiego umacniają i utwierdzają w przeświadczeniu, że są w społeczeństwie osoby pragnące i walczące o PRAWDĘ i naszą zbiorową godność. Oby Dobry Bóg przyjął i moją modlitwę w Księdza intencji.

 13. Księże Tadeuszu, przyjm najszczersze pozdowienia i życzenia szybkiego powrotu na służbę w szeregach najwierniejszych naśladowców Chrystusa.
  Proszę Pana Boga, by przyjął moje westchnienia w intencji Księdza.

 14. Pełni nadziei na pełnie i szybkie wyzdrowienie życzymy wszystkiego co dobre.

 15. Panie Jezu, który za życia tak chętnie spełniałeś prośby o
  uzdrowienie, polecam Ci chorego Księdza Tadeusza.
  Maryjo, uzdrowienie chorych, weź GO w swą matczyną opiekę.

  Krystyna L z Piły

Możliwość komentowania jest wyłączona.