Kto z Polaków dogaduje się ze „Swobodą”?

Dla mnie jest to rodzaj paranoi…jak mogą potomkowie ofiar rozmawiać z potomkami katów bez żadnej kokieterii i żadnego wstydu. I uważać że jest wszystko ok. Jedni (ukraińscy) nacjonaliści negują istnienie Polaków na swoich terenach w latach II wojny i przed, do tego w pełni popierają historycznie ich planowe wyniszczenie przez swoje ramię zbrojne w tamtych czasach, a drudzy niby-nacjonaliści polscy spokojnie się na to zgadzają.
I z całą sympatią goszczą zaproszonych… Godne podziwu? Teraz chyba pozostanie nam tylko czekać na radosne pienia gazety o tym jak to z resocjalizowali się nasi nacjonaliści rodzimi i podają bratersko i w miłości wzajemnej rękę spadkobiercom katów swojego narodu.
Kuriozum? Zaiste, dziwni ci nacjonaliści…
Może jednak: nie wiem co to znaczy nacjonalizm, albo to ci „nacjonaliści” z Narodowego Odrodzenia Polski nie wiedzą co to znaczy…
Mały cytat:
„Nacjonalizm uznaje sprawy własnego narodu za najważniejsze…”
z definicji Wiki.
i dalej:”…Nacjonalizm przedkłada interesy własnego narodu nad interesami innych narodów[1], zarówno wewnątrz kraju (mniejszości narodowe lub etniczne) jak i na zewnątrz (narody sąsiednie)…”

Jak widać z tego cytowanego fragmentu wynika, że nawet nacjonalistów mamy jakiś kulawych, lewych i nie wiedzących co tak naprawdę czynią… Godne podziwu?
Nie po prostu wszystko idzie zgodnie z planem…

Memento:
Czy to coś w rodzaju węża hodowanego na piersi? Swego czasu w II RP czyniliśmy tak samo, Banderze darowaliśmy życie no i dostaliśmy za swoje…

Piotrek


Cytat ze strony NOP:
„W dn. 29 lipca w Warszawie doszło do roboczego spotkania przedstawicieli władz Narodowego Odrodzenia Polski i partii Ogólnoukraińskie Zjednoczenie ?Swoboda?. Zaproszenie do Warszawy było odpowiedzią na deklarację nawiązania współpracy wysuniętą w stosunku do NOP przez stronę ukraińską.

Narodowe Odrodzenie Polski reprezentowali Adam Gmurczyk i Konrad Bednarski, ?Swobodę? ? Vasyl Pavlyuk, sekretarz Rady Miejskiej m. Lwowa, Taras Osaulenko z Kijowa, szef wydziału zagranicznego partii oraz Stanisław Stohniy, przedstawiciel OZ ?S? w Polsce.

Omówiono m.in. stan projektów polsko-ukraińskich realizowanych we Lwowie na rzecz polskiej społeczności. Wskazano na wspólne dla obu narodów zagrożenia, płynące ze strony Unii Europejskiej, NATO i odradzającego się imperializmu rosyjskiego. Przedstawiciele ?Swobody? potwierdzili swoje dążenie do realizowania wytycznych, prezentowanych przez Narodowe Odrodzenie Polski i pozostałe europejskie ugrupowania nacjonalistyczne stojące na gruncie zasad Trzeciej Pozycji ? dążenie do budowy Europy Wolnych Narodów, walkę z systemem globalistycznym, promocję wartości narodowych i sprzeciwianie się tendencjom szowinistycznym w Europie (temat omówiony także w kontekście historycznych stosunków polsko-ukraińskich).”

Warszawa robocze spotkanie NOP i Swobody

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

9 myśli w temacie “Kto z Polaków dogaduje się ze „Swobodą”?”

 1. Nacjonalizm NOP-owców wyalienował się od swych podstaw i stał się ważniejszy od zdrowego rozsądku, i od interesu własnej wspólnoty (w tym przypadku narodowej).

  NOP zachowuje się więc niemal identycznie jak lewicowcy. Oni także najpierw odkrywają „zbieżność opcji” z partnerami zagranicznymi. Tyle tylko, że lewicowcy czynią to m.in. celem zwalczania nacjonalizmów. Przekonanie, że uda się zbudować podobne porozumienie w celu wprost przeciwnym, jest absurdem w samym założeniu: oto narodowcy (czy raczej „narodowcy”) starają się „odrzucić historyczne obciążenia” i ograniczać w artykułowaniu własnych celów narodowych, dla budowania wspólnego frontu pospołu z przeciwnikami równie realnymi i co najmniej równie niebezpiecznymi.

  Podobną drogą pozornego oswajania ukraińskich szowinistów szli polscy niepodległościowcy, choćby z kręgów Solidarności Walczącej, różnych partyjek i ruchów o proweniencji niepodległościowej, a ostatnio także PiS. I zawsze kończyło się tak samo. Banderowcy przyjmowali te umizgi ze spokojem, słuchali przeprosin za „polskie winy”, kiwali głowami przy utyskiwaniu na „złych Moskali”. Po czym z własnych pozycji nie ustępowali ani na krok, żądając usuwania wszelkich przejawów polskości, pozbycia się mniejszości polskiej z Kresów oraz prowadzenia polityki historycznej opartej o „odwieczną nienawiść do Lachów i Moskali”.

 2. przecież to ugrupowanie nie miało nigdy nic wspólnego z ruchem narodowym, poza wprowadzającą w błąd nazwą, zapewne teraz to żałosne porozumienie jest inspirowane przez solidarnościowy aparat bezpieczeństwa w celu kompromitacji ruchu narodowego, bo innego wytłumaczenia dla paktowania z banderowcami być nie może, tymi działaniami ostatecznie zdemaskowali swój agenturalny charakter

 3. biorąc pod uwagę współpracę z banderowcami ze „Swobody” można podejrzewać, że te charytatywne działania NOP na Kresach mogą mieć na celu rozpracowywanie środowisk polskich na korzyść wrogich nam ugrupowań banderowskich, tamtejszym Polakom można jedynie doradzić zerwanie jakiejkolwiek współpracy z NOP, o ile po ujawnionych kontaktach ze „Swobodą” ktokolwiek z kresowych Polaków jeszcze ma zamiar utrzymywać z nimi kontakty, z drugiej strony należy wspomnieć, że NOP od początku był traktowany bardzo podejrzanie przez środowiska narodowe, teraz po prostu wychodzi na jaw ich prawdziwe oblicze

 4. Równie dobrze NOP mógłby zacząć współpracować z niemieckimi neonazistami. Oni też są narodowcami oraz przeciwnikami UE.

 5. Z komentarza na salonie, dorzucam bo bardzo trafny:
  Mało mnie interesują sprawy historyczne, ale ci panowie (za Swobody) chcą do Ukrainy przyłączyć Podkarpacie, zdaje się że pierwszych kandydatów na volksukraińców już znaleźli (-:

 6. @Tomasz,

  „biorąc pod uwagę współpracę z banderowcami ze „Swobody” można podejrzewać, że te charytatywne działania NOP na Kresach mogą mieć na celu rozpracowywanie środowisk polskich na korzyść wrogich nam ugrupowań banderowskich”

  Za szybko zrezygnowałeś z zaleceń lekarzy hehehe. Jesteś miszczem, klasykiem gatunku!

 7. Komentarz z FACEBOOKA na grupie Stop UPA & Banderism! They are a hate group!:
  Równie dobrze NOP mógłby zacząć współpracować z niemieckimi neonazistami. Oni też są narodowcami i przeciwnikami UE.

Możliwość komentowania jest wyłączona.