Kukiz w TV Republika przerywa wywiad i wychodzi ze studia.

Prowokacja i manipulacja…?…Umieszczenia, wyemitowania wywiadu w określonym momencie, mimo wyraźnego zakazu Pawła Kukiza upubliczniania.

Paweł Kukiz

Chociaż  sam wywiad…ok.
Przesłuchałem cały ten wywiad dokładnie wraz z Agnieszką Białek (zaraz po naszym spotkaniu we Wronkach dotyczącym JOW). Mieliśmy podobne zdanie. OK!
Wypowiedzi Pawła były po prostu świetne.
Paweł w wielu miejscach wypowiadał się

jasno i dosadnie na temat obecnej sytuacji. Ewidentnie przygwoździł dziennikarkę informacją o ekspercie PiS z dawnych służb (SB).
Co do kwestii prób Polski arbitrażu w sprawie Ukrainy – jego zdanie podziela bardzo wiele osób. Szczególnie kresowian (kilka milionów Polaków).
Nie ma co – teraz w tej chwili, w tym momencie trwania wojny angażować się w cokolwiek między walczącymi stronami.
Prezenterka „Republiki” sprawiała wrażenie zupełnie nie przygotowanej do tego tematu i niedoinformowanej, co próbowała zasłonić swoją natarczywością.
Z punktu widzenia dobra Polski oczywistym jest, że nie ma co angażować się w tą wojnę, w ten konflikt zbrojny po jakiejkolwiek ze stron. A tym bardziej po stronie przegranej i do tego… nie pałającej nadmierną miłością do naszych rodaków. A raczej wręcz przeciwnie.
Angażując się w tą przegraną sprawę reprezentujemy nie swoje interesy.
W zasadzie nie dziwię się zupełnie reakcji Pawła. Też bym się zdenerwował raczej niemądrymi i „unikowymi” wypowiedziami dziennikarki.
Temat Ukrainy w Polsce jest poważnie zaciemniany.
Ustawa ostatnio uznana przez Poroszenkę, która robi z banderowców z UPA bohaterów, uderza bezpośrednio w dobre stosunki z naszym krajem. Niestety, nasi politycy nie umieją tego przyznać. Rozwiązać w jakikolwiek sposób.
Zbrodniarze mordujący kobiety i dzieci, a wcześniej współpracujący przy eksterminacji Żydów w Zagładzie – jako oddziały pomocnicze policji, nie mogą być nazywane „bohaterami” czegokolwiek.
Zastanawia mnie milczenie gremium międzynarodowego w tej sprawie.
Paweł poruszał też kwestię związaną z odpowiedzialnością niektórych dowódców UPA za eksterminację ludności Warszawy:

( Trzy odpowiedzi Kukiza w Zabrzu. Ukraina, Broń palna, emigracja. )

Całą sprawa wydaje się mi skonstruowana po to, aby dalej próbować dyskredytować działania Pawła.


Na temat wywiadu: TV Republika: Kukiz wyzwał naszą dziennikarkę „Ty PiS-owska k***”. Sztab: Jutro oświadczenie

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Kukiz w TV Republika przerywa wywiad i wychodzi ze studia.”

Możliwość komentowania została wyłączona.