Łamanie praw człowieka na Ukrainie? Uchodźcy w tarapatach.

Przygarniamy Ukraińców uciekających z państwa ogarniętego wojną. A co robią sami Ukraińcy z takimi?
W materiale na Onecie tłumaczonym z „Der Spiegel” dowiadujemy się, że pięknie tam nie mają. Może nie tak jak w Turcji… ale niewiele lepiej…

„…W jego snach wciąż powracają obrazy z Ukrainy, kraju, w którym utkwił na długi czas i który nazywa „piekłem”. Patrzy na podłogę. – Jest ciężko ? mówi….” – to słowa jednego z uchodźców przetrzymywanego na Ukrainie. Mówi że został obrabowany, pobity i uwięziony przez Ukraińców. Mowa jest również o torturach…Elektrowstrząsy, bicie, głodówka – jak zwierzęta…

Z kolei media niemieckie: „Spiegel” i magazyn „Report Mainz” (telewizja ARD) badały temat uchodźców na Ukrainie. Potwierdzają, że uchodźcy ci trafiali na miesiące do więzień na Ukrainie…

Organizacja Human Rights Watch -pilnująca praw człowieka już w 2010 roku alarmowała, że UE przeznaczyła miliony euro dla Ukrainy, aby tylko przekierować strumień uchodźców. Czy jednak uczyniła wystarczająco dużo, aby upewnić się, że warunki tam panujące są dla tych ludzi godne?

Wstrząsająca relacja Hasana Hirsi, Somaliczyka uciekającego przed wojną ze swojego kraju, może być tylko jednym z wielu przypadków… Jego aresztowanie na Ukrainie było naruszeniem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Takie zdanie podnosi Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

Co można zrobić dla ludzi, którzy chcą tylko żyć w pokoju?

Cytaty i na podstawie: Odźwierny Europy

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Łamanie praw człowieka na Ukrainie? Uchodźcy w tarapatach.”

  1. Niestety. Tam żadne standardy nie obowiązują. To dziki kraj. Niedawno wstrząsnęła Czytelnikami informacja o kilku czy kilkunastu jeńcach ukraińskich wykupionych z niewoli, a których separatyści wykastrowali. Ja to skojarzyłem z wcześniejszą (chyba o kilka miesięcy) informacją o masowym grobie z ciałami kilkunastu (lub więcej) kobiet. Zwłoki były obnażone i podejrzewano, że kobiety te (wszystkie młode) przed zamordowaniem zostały zgwałcone. To by wyjaśniało informację o powodach kastracji (o ile to prawdziwa informacja).
    To dziki kraj i dzicy ludzie. Zbrodnia nie ukarana zrodzi nową zbrodnię… A metody nadal obowiązują takie jak w UPA – vide: spalenie żywcem kilkudziesięciu ludzi w Odessie.
    Pozdrawiam

  2. To dziki kraj i dzicy ludzie. Zbrodnia nie ukarana zrodzi nową zbrodnię… A metody nadal obowiązują takie jak w UPA – vide: spalenie żywcem kilkudziesięciu ludzi w Odessie. – to bardzo realna i cenna informacja – i prawdziwa!

Możliwość komentowania jest wyłączona.