Linki – polityka, moralność, biznes, bankowość – rzeczy które bulwersują. Bez Przesady!

Poniżej kilka linków do materiałów które szczególnie zwróciły moją uwagę. Jak w tytule wpisu poruszają wiele spraw i zagadnień.
Zapraszam do lektury:

Ktoś, kto chce doprowadzić do takiego rozczłonkowania, proponuje bardzo niebezpieczną rzecz dla Polski. Ja uważam, że powinniśmy dbać o spójność Rzeczypospolitej – stwierdził szef polskiego rządu. – „Bardzo niebezpieczna rzecz dla Polski”. Premier komentuje postulaty „deklaracji gdańskiej”

W mojej ocenie to zdrada Rzeczpospolitej. W czasach gdy „silniejszy może więcej” na arenie międzynarodowej czy to negocjując ekonomicznie, czy społecznie lub politycznie dla swojego kraju, takie działanie to próba osłabienia kraju. Centralizacja może nie jest idealnym rozwiązaniem, ale jak byśmy sobie wyobrażali finansowanie służb porządkowych, służby zdrowia, dofinansowania dla biedniejszych gmin, powiatów? Przy tym porównanie do USA ma się nijak to potęga która jest właśnie dlatego potęgą ze rządy federalne (stanowe) działają w swoim dobrze pojętym interesie na rzecz USA jako całości.
Poza tym poziom patriotyzmu w USA jest bardzo duży, nikt nie krytykuje państwa na zewnątrz, każdy czuje się wyróżniony będąc obywatelem tego kraju.
Tymczasem politycy PO już nie raz udowadniali ze krytyka poza granicami kraju to forma walki z obecnym rządzącą w Polsce opcją polityczną. Tak nie prowadzi się polityki opozycyjnej nigdzie na całym świecie.

Abp Paglia: eutanazja 17-letniej Noe odkrywa prawdę o nas – czy społeczeństwo naprawdę nie jest w stanie odpowiedzieć na kolejne prośby o miłość, które przejawiały się w tych dramatycznych sytuacjach? Jest to wielka porażka dla nas, dla Europy, dla krajów Europy północnej, gdzie społeczeństwo jest rozwinięte, jest dobrobyt, bogactwo, a przy tym przerażająca samotność. Wszyscy jesteśmy coraz bogatsi, a zarazem bardziej samotni i podatni na zranienia”

Pisałem o tym wcześniej. Nie pojmuję tego. Jak mogli (rodzice) nie pomóc dziecku – nie walczyć o niego? Asystowali przy jej zabiciu.
Europa umiera.

…Janusz Lewandowski, forsowany był pomysł, aby sprywatyzować KGHM za 400 mln $. Opinii publicznej wmawiano że, to “złoty” interes i dziejowa konieczność. Co ciekawe – innego zdania byli pracownicy KGHM, którzy z tego powodu ogłosili strajk. Po 32 dniach Lewandowski ustąpił. W ten sposób obroniono polskiego championa…” – Chcieli sprywatyzować KGHM za 400 mln $. W następnych latach KGHM przyniósł 41,9 mld zł zysku na czysto!

KGHM do dziś jest jedną z największych spółek skarbu państwa przynoszącą bardzo duże jak nie największe zyski. Nie ma co do tego wątpliwości. Tego typu firmy powinny być własnością państwa.

…Napoleon Zabiełło:
„Na przestrzeni okresu zamykającego się datami 15 lipca 1989 – grudzień 1990 oprocentowanie kredytów wzrosło o 2200%. W samym tylko 1990 roku odsetki od kredytów wzrosły blisko sześciokrotnie. Do tego doszło dodatkowe obciążenie w postaci 30% dywidendy od wartości brutto przeszacowanego w górę majątku trwałego przedsiębiorstw .”

Tak wielki, wymuszony odpływ środków finansowych do Budżetu Państwa i banków musiał doprowadzić do upadłości i ruiny przedsiębiorstw.Jak pisała prasa angielska, polski przemysł wygląda jak po dywanowym bombardowaniu… – Sprzedali polskie banki za 2 mld $$ w których było 66 mld $$. Polacy, nic się nie stało…

Warto przypominać ten okres dzikiej prywatyzacji gdy polskie firmy efekt pracy (w okupacji sowieckiej) 40 lat polskiego narodu rozdano za bezcen. Nikt za to nie odpowiedział…

…samolot Ukraine International Airlines leciał z Barcelony do Kijowa…Zaczęła bić i kopać pasażerów, którzy siedzieli obok niej krzycząc, że nie chce siedzieć obok obcokrajowców. .. – Rasistowski atak na pokładzie! Kobieta zaczęła bić i kopać pasażerów, bo byli obcokrajowcami! (przerażający film)

Posądza się (nie wiem czemu) nasz naród (generalizując) o zachowania nacjonalistyczne (sic!) Powyżej mamy przykład obywatelki sąsiadującego z nami państwa, która zachowywała się jak urodzona rasistka. Czyżby to co kładł w głowę Bandera i Doncow swoim obywatelom zaczynało [ponownie] przynosić efekt?

Skandal! Kofta: Jeżeli ten głupi PiS nie zrobi czegoś, bo to jest głupia partia, która nie myśli o tym, że wyedukowany naród ma się lepiej

Ktoś kogoś posądza o mowę nienawiści, powiedzmy jedna strona posądza drugą stronę – a tutaj przykład (powyżej) prawdziwej mowy nienawiści…

Szczyt pogardy! Hübner: marszałek Sejmu i premier? Nie czuję się upoważniona do podania im ręki

Przykład jaki dają tacy politycy młodym – przykład który wskazuje na brak szacunku dla urzędników państwowych (z jakiej opcji by nie byli), tym samym dla Państwa – a więc i narodu tego państwa wskazuje dobitnie z jakim antypolskim środowiskiem mamy do czynienia po drugiej stronie.
Ojczyzna jest dla wszystkich – Ojczyznę się szanuje (jeżeli nie kocha). A więc szacunek jest obowiązkiem w stosunku do urzędników pracujących dla Ojczyzny.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.