Ludzie z Anonymus aresztowani…

Informacja mówiąca o aresztowaniu domniemanych trzech członków grupy Anonymus.

„Hiszpańska policja udostępniła na Twitterze materiały datowane na 18 maja, które przedstawiają liczne cele atakowane przez grupę Anonymous. …Wśród nich znalazła się m.in. strona policji hiszpańskiej. Dodatkowo, trzej liderzy grupy zostali aresztowani w Hiszpanii (w Barcelonie, Alicante i Almerii). Według policyjnych źródeł domniemani członkowie Anonymous pełnili czołowe role w grupie i brali udział w ostatnich atakach. Policja zajęła także jeden z serwerów w Gijon (północna Hiszpania), który był używany do cyberataków.

Luis Corrons, dyrektor techniczny PandaLabs: ?Po pierwsze chciałbym pogratulować hiszpańskiej policji. Jesteśmy zadowoleni, że wysiłki organów ścigania przyniosły efekty i przestępcy zostali zatrzymani. Niestety obawiam się, że fakt, iż główni liderzy zostali aresztowani w Hiszpanii nie powstrzyma całej grupy. Musimy pamiętać, że Anonymous to w pełni zdecentralizowana organizacja bez określonej hierarchii. Jestem pewny, że aresztowani byli zamieszani w ataki, jak twierdzi policja, ale nie ma dowodów, że byli liderami grupy. Należy pamiętać, że Anonymous podejmują decyzję kolektywnie, a swoje działania i cele ustalają poprzez forum i głosowanie…”

Polecam komentarze pod cytowanym materiałem: Trzej członkowie grupy Anonymus aresztowani

Środowiska różnych wyznań, a także różnych orientacji politycznych łączą się. Być może dojdzie do ogólnonarodowego protestu. Podpisania przez WSZYSTKICH obywateli petycji o odwołaniu rządu swoistego wotum nieufności do grupy polityków którzy zdecydowali za naród, że należy ten naród dokładnie tak samo inwigilować jak za komuny. Do takich działań nie mają prawa. To zdanie wszystkich. Każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów. TO chce odebrać nam rząd. Chcą pod tym pretekstem zamykać do więzień wszystkich tych którzy będą im nie pasować. To groźny zamach na demokrację, na samostanowienie i wolność obywatelską.
Rzecznik Praw Obywatelskich potwierdza te obawy w pytaniach skierowanych do premiera: RPO wystąpiła do premiera o wyjaśnienia ws. ACTA
Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że po ratyfikacji ACTA pojawi się silna presja dla wprowadzenia w poszczególnych państwach sygnatariuszach modelu ochrony lansowanego przez twórców ACTA. W tym kontekście również pozostawienie wielu rozwiązań szczegółowych, które będą miały kluczowe znaczenie dla stopnia ingerencji w prawa jednostki, wyłącznie praktyce stosowania procedur budzi mój najwyższy niepokój z punktu widzenia polskiego systemu ochrony praw człowieka

ACTA ? Wielki brat to rzeczywistość.


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.