Medal dla Tymy od Komorowskiego.

Czy Prezydent Duda odbierze medal?

…  fakt odznaczenia Piotra Tymy przez prezydenta Bronisława Komorowskiego 31 lipca tego roku, a więc na kilka dni przed końcem kadencji, został odebrany przez środowiska kresowe jako skandal i policzek wymierzony przez prezydenta Polski prawdzie o zbrodni i tysiącom ofiar nacjonalizmu ukraińskiego….

Osobiście spotkałem się z Piotrem Tymą na konferencji: Przekłamana konferencja w Gdańsku  

Także relacja jest dostępna na stronie: http://szelagowski.com.pl/archiwa-tekstow-z-innych-stron-web/

„Apel skierowany do prezydenta Andrzeja Dudy wystosowany przez Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach oraz Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Żarach poparło szereg organizacji i stowarzyszeń kresowych, a także uznane autorytety w dziedzinie badania historii i krzewienia prawdy o zbrodni wołyńskiej jak: prof. Leszek S. Jankiewicz z Instytutu Kresów Rzeczypospolitej, prof. Leszek Jazownik z Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie, Ewa Siemaszko czy dr Andrzej Zapałowski…”

I ostatni fragment materiału:
Piotr Tyma jest osobą przynoszącą realną szkodę w stosunkach polsko-ukraińskich, których właściwym fundamentem powinna być historia Sprawiedliwych Ukraińców, czyli tych przedstawicieli tej nacji, którzy nie ulegli chorej ideologii Stepana Bandery i jego bandyckich kamratów, pomagali ofiarom banderowców (Polakom, Żydom, Rosjanom, Czechom, Słowakom, Węgrom, Cyganom) i za to zostali zamordowani przez UPA. Niestety Związek Ukraińców w Polsce nie jest zainteresowany tak budującymi przykładami postaw ludzkich, dla pana Tymy i jego kolegów to ukraińscy siekiernicy są prawdziwymi bohaterami. Szczerze bolejemy, bo absolutnie nie sprzyja to pojednaniu między naszymi narodami”

TO cytat z listu do prezydenta Dudy.

Cytaty z: UPAińczyk Piotr Tyma wyróżniony przez prezyd(ę)ta. Kresowianie proszą o naprawienie błędu.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Medal dla Tymy od Komorowskiego.”

  1. Gdyby to był jakiś tam sobie medal… To jest bardzo wysokie odznaczenie. To jest potwarz dla wszystkich Polaków.

Możliwość komentowania została wyłączona.