„Najazd z Przeszłości” – cytaty „mądrości” życiowej. Czy to nasza rzeczywistość?


Jest to pozycja SF o której swego czasu pisałem na stronie. Znajduje się w niej wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących naszego życia społeczno-politycznego. Postanowiłem od czasu do czasu wrzucać niektóre z nich dla szerszego grona. Pod otoczką fabuły SF Autor postanowił wytknąć błędy i minusy a także obnażyć szaleńczą machinę władzy, która nami steruje.

Punkt widzenia na innych: narody, grupy społeczne, etniczne, itp:
Chirończy nie mają zwyczaju oceniać hurtowo całej grupy ludzi i zakładać, że każdy, kto do niej należy jest taki sam. Nie zaczęli nienawidzić wszystkich żołnierzy z tego powodu, że przypadkiem noszą płaszcze tego samego koloru co banda, która tam grasuje, i nie zaczną nienawidzić każdego Ziemianina. Oni nie myślą takimi kategoriami.

Kontekst… Znamy?
„Nie ma złych narodów, są źli ludzie”

A my co robimy? – dajemy sobie wtłaczać kłamstwa do głów: Źli Żydzi, Niemcy, Rosjanie…. itp.

Dlaczego owe kłamstwa są wtłaczane? Ponieważ ktoś (lub wielu „ktosiów”), wykorzystuje je do tworzenia swojej własnej wizji świata, w której konfrontacja ułatwia im sprawowanie władzy. Gdyby nie to zostaliby obnażeni, stanęli przed nami niejako nadzy i zobaczylibyśmy że ich ideały, czyny i zachowania są podyktowane tylko chęcią zysku.
Historia polityczna Ziemi roiła się od wypadków, gdzie władze z rozmysłem prowokowały zaburzenia [rozruchy- przyp.aut.] aby usprawiedliwić w oczach własnych narodów brutalną reakcję.

cdn.

Najazd z Przeszłości SF czy ukryta prawda o naszym świecie?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.