NIEDERSTEINE – w Polsce leży…

Gmina Radków, powiat kłodzki Ścinawka Dolna-Niedersteine…
W zasadzie nie mam nic przeciw umieszczaniu nazw w innym języku na terenie Polski. Przecież jesteśmy w Unii i dążymy do maksymalnego stopienia się z kulturą unijną, a być może nawet rozmycia kulturowego. Dlaczego jednak po niemiecku? A jeżeli już, to w takim razie za wschodnimi granicami ŻĄDAJMY zdecydowanie tego samego ale po polsku… taką właśnie kartkę pocztową dostałem w języku polskim i niemieckim z tejże wioski.
Stąd owa dygresja. Być może nie mam racji, nie przeczę moje stanowisko wynika li tylko z faktu, że ustępujemy na każdym kroku i od wschodu i do zachodu. Dajemy pola, cofamy się na z góry ( czy aby na pewno?) upatrzone pozycje. Pomiatają nami z każdej strony, osławione „polskie obozy śmierci” (swoją drogą tylko obóz w Sobiborze nosi nazwę „faszystowski”), mity o szmalcownikach, nasi złodzieje kradną najwięcej samochodów Niemcom, a Polki są brudne i śmierdzą jak powiedział kiedyś wokalista grupy „Róże i Karabiny” niejaki Aksel…
Nic tylko pogratulować…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.