O to trzeba walczyć – powiesili je za to, że je zgwałcili… Śmierć zgwałconych dziewczyn w Indiach.

Otrzymuję informacje z serwisu Avaaz – ponieważ wziąłem udział w kilku akcjach tego serwisu. Jest to sposób na społeczne obywatelskie reakcje. Nie wiem kto tworzy serwis, ważne że coś się dzieje są propagowane informacje.
Ta mną wstrząsnęła:

Potrzebuję Waszej pomocy. Dwie młode dziewczyny zostały powieszone na drzewie po tym, jak zostały grupowo zgwałcone na polach niedaleko ich domu, a jeden z ministrów rządzącej partii zareagował na to, mówiąc, że gwałt ?jest przestępstwem społecznym… czasem jest w porządku, a czasem nie.?

To obrzydliwe! Ale nie jest to odizolowany przypadek.

Sama zostałam zaatakowana w polu widzenia starszych stopniem policjantów, a oni nie zareagowali. Wiem, że system całkowicie zawodzi kobiety w Indiach. Myślę, że możemy to zmienić.

Nowy przywódca mojego kraju startował w wyborach z obietnicą odbudowania świętego miasta Varanasi, gdzie został wybrany, jako głównego węzła turystycznego. Jeżeli utworzymy silne w miliony głosów, globalne wezwanie do obrony kobiet i rozwiesimy plakaty z nim wszędzie w mieście Premiera Modiego, zostanie on zmuszony do działania w celu uratowania swojego planu turystycznego.

Kampania reklamowa taka jak ta jeszcze nigdy się nie zdarzyła w Indiach. Ale to jest narodowy kryzys, na który potrzebna jest drastyczna odpowiedź. Podpisz petycję teraz ? przekonajmy dwa miliony osób do tego, by domagali się od Modiego ochrony dziewczynek i kobiet w Indiach:

avaaz.org. petycja

Kiedy dwie dziewczyny, czternastolatka i piętnastolatka, zaginęły, ojciec jednej z nich udał się na policję i na kolanach błagał oficerów, aby coś z tym zrobili. Wyśmiano go i kazano mu wrócić do domu. Ta odrażająca bezczynność policji spotyka niezliczone rodziny w całych Indiach, które spotkał podobny dramat. Po przekształceniu się tej sprawy w międzynarodową aferę, pięciu mężczyzn w końcu zostało aresztowanych, a dwóch policjantów zostało zwolnionych. Ale w Indiach co 22 minuty ktoś zostaje zgwałcony a policja, sądownictwo oraz nawet ministrowie nas zawodzą!

Przed wyborami powstawał wielki ruch, by wymusić pilne działania prowadzące do powstrzymania przemocy seksualnej wobec kobiet. Eksperci przygotowali szkic Manifestu Kobiet — zdroworozsądkowego planu pilnie potrzebnych reform, niezbędnych do powstrzymania epidemii gwałtów. Obejmuje on prawo, policję, wsparcie medyczne i psychologiczne, oraz co decydujące — edukację społeczną. Wszystkie najważniejsze partie polityczne to poparły, ale Modi go zignorował.

Nawet jego współpracownicy zgadzają się z większością planu. Teraz musimy jedynie wcielić go w życie.

Jak do tej pory, Modi nie wypowiedział się na temat odrażającej wypowiedzi swojego kolegi, lecz prezydent Indii stwierdził, że nowy rząd ?będzie prowadził politykę zerowej tolerancji dla przemocy wobec kobiet.? Zbudujmy wielką petycję i śmiało rozwieśmy w całym Varanasi billboardy wzywające do tego, by ta obietnica szybko przekształciła się w plan działania. Podpisz petycję teraz:

avaaz.org

Szok i horror po obejrzeniu tej fotografii może z nami pozostać lub też stać się bodźcem do działania. Kobiety we wszystkich zakątkach mojego kraju domagają się położenia kresu kulturze gwałtu i walczą o osiągnięcie równości i bezpieczeństwa dla każdego. Proszę, stań razem z nami, by zakończyć tę przemoc!

Z nadzieją,

Alaphia wraz z całym zespołem Avaaz


Dodatkowo były załączone linki z informacjami o tym strasznym wydarzeniu, podobnych i komentarzach do niego:


Indyjski Minister Stanu o gwałcie: ?Czasem jest w porządku, a czasem nie?

Kolejna dziewczyna znaleziona powieszona w Uttar Pradesh.

Modi ujawnia plan rozwoju: kandydat na Premiera mówi Talent, Turystyka, Technologia, Handel i Tradycja to klucze do przyszłości Indii

Przerażone raportami o przemocy wobec kobiet w Indiach: USA nt. sprawy Badaun

Policja użyła armatek wodnych wobec kobiet protestujących przeciwko gwałtom w Indiach


Ciała dwóch sióstr zamordowanych (powieszonych) w Uttar Pradesh

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.