Ostatnie słowo umierającego dziecka: „Idę powiedzieć wszystko Bogu…”.

Syria. Reżim i walki z reżimem. Prezydent Baszar al-Assad jest zły. Bezwzględny morderca – tak mówi wiele mediów na świecie. To jednak tylko połowiczna prawda. Jedno jest pewne: egzystencja w Syrii obecnie jest oparta na bólu i cierpieniu.
Zwykłych ludzi, kobiet, dzieci. W imię jakiś tam idei, potrzeb czy politycznych pragnień.

Jak to jest że terroryści z All-kaidy walczą obecnie po tej samej stronie co USA, czy Izrael, Katar i Arabia Saudyjska? Walczą aby zneutralizować wpływy irańskie. Ceną jest śmierć niewinnych. W imię wyższej geopolityki.
Tym się brzydzę. Żadna nienawiść polityczna, rasowa czy jakakolwiek inna nie jest w stanie usprawiedliwić śmierci chociażby jednego dziecka.
Które jest całkowicie niewinne, nieświadome dążeń i konfliktów między dorosłymi.
To jest po prostu odrażające.
Ofiarami tej globalnej wojny (ukrytej) są cywile, Syryjczycy.
Nie wiadomo, czy broń chemiczną użyli terroryści czy rząd syryjski. Jedno jest pewne: nic nie jest jasne w sprawach tajnych czy jawnych; wywiadu, propagandy, mediów (sterownych przez tą czy inną grupę wpływów). Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz kłamstwo i fikcja?
Niemniej nie da się zaprzeczyć i nikt z nas tego uczynić nie może, że przed decyzją wzniecenia ognia wojny, Syria była normalnym krajem, stabilnym ekonomicznie i politycznie – bez takiej hekatomby ofiar jak teraz, kiedy siły podskórne wywołały ten konflikt.
Demokracja jest ułudą, mówi o tym krzyk umierającego dziecka w Syrii.
Nie ma świętości: szacunku do rodziny, dziecka, kobiety-matki. To wszystko jest tylko złudzeniem, płaszczykiem, wygodnym dla sił, które chcą trzymać ludzi w ryzach. One same jednak zawsze są ponad.

Wszyscy – uważajcie. Jeżeli jakiś interes ponadnarodowy dla kogoś okaże się ważniejszy niż pokój, stabilizacja i ład, nie łudźcie się: i wasz kraj może zapłonąć z wydumanych powodów których tak naprawdę nie ma, lub są błahe…

Na podstawie (wolne tłumaczenie): Światowy obserwator bieżących wydarzeń- The last thing a 3-year-old Syrian said before he died: ?I?m gonna tell God everything?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.