O zapomnianym i niechcianym Ludobójstwie mówią Kulińska i Ziemkiewicz

W dniu 24 września spotkano się w miejscu upamiętniającym Kresy, jedynym takim w Polsce. W Kuklówce Radziejowickiej pod Warszawą znajduje się zrekonstruowany dworek szlachecki z Kresów. Tam właśnie spotkali się miedzy innymi; dr historii Lucyna Kulińska, przedstawiciele „Uważam Rze” Rafał Ziemkiewicz i Piotr Zychowicz, a także zaproszeni goście, w tym znany aktor Andrzej Kopiczyński, który na uwieńczenie spotkania odczytał kilka znanych wierszy patriotycznych.

Ciągle zapominane przez polityków i większość mediów Ludobójstwo. A więc niechciane. Dlaczego? Na te pytania starali się znaleźć odpowiedź zaproszeni goście.
Poniżej kilka zarejestrowanych fotografii ze spotkania, a także z rekonstrukcji historycznej upamiętniającej oddział majora Dobrzańskiego słynnego „Hubala”, która to rekonstrukcja miała miejsce tego pięknego sobotniego dnia, początku wspaniałej polskiej złotej jesieni…

Z Poznania jechałem z dr Bartoszem Józwiakiem prezesem UPR, osobą która wyciągnęła symbolicznie rękę do kresowian odpowiadając jako pierwszy na 6 pytań, aby wspomóc ich w walce o Prawdę dotyczącą Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA.
Wieźliśmy też dary zebrane przez mnie z różnych źródeł; i od pracowników Biblioteki Raczyńskich i innych osób prywatnych, książki, w tym dużą ilość pozycji dla dzieci, po to aby przekazać je na ręce prezes Fundacji Kresowej i dr Muzeum Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. Pani Aleksandry Biniszewskiej.
Ona, już swoimi kanałami, dostarczy je w najbliższym czasie do naszych rodaków na wschodzie.
Po to aby znajomość języka przodków nie zaginęła…
Jest to maleńka kropla w morzu, nieustającej akcji, jaką podjąłem się wykonywać w celu przerzucania polskich pozycji książkowych, ale jak sądzę, jakże ważna. Właśnie dlatego, że jest tą kroplą drążącą kamień. Dziękuję Prezesowi UPR dr Bartoszowi Józwiakowi, że zechciał dopomóc w przerzuceniu tych kilkuset pozycji książkowych plus płyty DVD z filmami z polską wersją językową, czy też polskimi tytułami, dla naszych rodaków na Kresach. Jednocześnie proszę o sygnały od wszystkich tych, którzy mogliby włączyć się w akcję przewozu pozycji książkowych na Ukrainę, Białoruś, Litwę, a może i dalej dla naszych.
Liczę na Was…, bo: „czym skorupka za młodu…”

Poniżej zdjęcia, obiecuję że już wkrótce wrzucę na stronę relacje wideo ze spotkania, wypowiedzi dr Lucyny Kulińskiej i Rafała Ziemkiewicza. Zapewniam, że są warte posłuchania…

Zamieszczona wypowiedź Rafała Ziemkiewicza, Zapraszam:
O Ludobójstwie; wypowiedź Rafała Ziemkiewicza, Uważam Rze

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “O zapomnianym i niechcianym Ludobójstwie mówią Kulińska i Ziemkiewicz”

  1. Cóż Piotr… mam nadzieję, że po moim powrocie kiedyś razem pojedziemy z takim transportem książek do Polaków na kresach. Cały czas jestem pod wrażeniem Twojego zaangażowania w sprawę Kresów Wschodnich.
    Wszystkiego DOBREGO!
    Z Bogiem!

    Marcin

Możliwość komentowania jest wyłączona.