O Ludobójstwie; wypowiedź Rafała Ziemkiewicza, „Uważam Rze”

Rafał Ziemkiewicz reprezentujący pismo „Uważam Rze” w zeszłą sobotę bardzo sugestywnie podsumował wypowiedź dr Lucyny Kulińskiej opowiadającej o „dokonaniach” ukraińskich organizacji nacjonalistycznych i o historii polsko-rusińsko, potem polsko-ukraińskich stosunków. Zabrał też głos Piotr Zychowicz.

Jego podsumowanie dotyczyło współczesności, uwarunkowań politycznych i społecznych, obecnego stosunku do historii w naszym państwie widzianego przez pryzmat bieżącej potrzeby, zupełnie bez głębszej analizy wpływu działań na przyszłość państwa i obywateli. Maskowanie i przemilczanie jednych zbrodni, powoduje pustkę, która prędzej czy później musi zostać wypełniona. A ponieważ jest to proces sztuczny, wypełnianie to może okazać się zupełnie nie kontrolowalne i wpłynąć negatywnie na stan stosunków społecznych w państwie.
Walka za czasów rządów komunistów w PRL, o pamięć i uznanie Katynia była tego dobitnym przykładem.
Czy to samo czeka zbrodnię kresową zwaną Ludobójstwem na Wołyniu?
Podziemie, i gdzieś w przyszłości erupcję obnażającą antypolonizm ze strony licznych polskich polityków usiłujących przemilczeć te wydarzenia?

Piotrek

[W najbliższym czasie umieszczona zostanie wypowiedź dr Lucyny Kulińskiej z uwagi na tło historyczne znacznie obszerniejsza.]

Wypowiedź ze względów technicznych została podzielona na 4 części.Linki do materiałów:
O zapomnianym i niechcianym Ludobójstwie mówią Kulińska i Ziemkiewicz

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “O Ludobójstwie; wypowiedź Rafała Ziemkiewicza, „Uważam Rze””

Możliwość komentowania jest wyłączona.