Obywatele ukraińscy pochodzenia semickiego boją się o swoje życie…

TO co zaczyna dziać się na Ukrainie – jest w najwyższym stopniu niepokojące. Poniżej materiał przetłumaczony z portalu isrus.co.il nadesłany mi na maila. Stronę tą odwiedzam od około 2011 roku ponieważ i tam pojawiają się informacje o stosunku do zbrodniarzy z OUN-UPA.

Jestem  wyczulony na kwestię gróźb i prześladowania Żydów, bo historia uczy, że w naszym zakątku globu masowe mordowanie ludzi zawsze zaczynało się od Żydów, ale nigdy na Żydach się nie kończyło – zwykle za Żydami padały następne, na przykład Polacy. Proszę moje skoncentrowanie uwagi na Żydach traktować jako wstępną samoobronę,
jako obserwację „papierka lakmusowego”. Zawsze zaczyna się od słów, gróźb, poniżania, zniewag
, Żydów. Gdy takowe przekroczą próg gróźb słownych i zaczną się pogromy, będzie można wysnuć prognozę, kiedy, za miesiące
czy lata – przyjdzie kolej na następne mniejszości narodowe..,”

Zaplanowane z premedytacją bicie Żydów na Ukrainie (w Kijowie) już się, niestety, rozpoczęło.

W Knesecie zdecydują, co zrobić z ukraińskimi antysemitami i jak uratować Żydów

21.01.2014 r.

W dniu 28 stycznia w Knesecie zostaną przedyskutowane środki, które Izrael może i powinien podjąć w związku z wybuchem szału antysemityzmu na Ukrainie. Urzędnicy Ministerstwa ds. imigracji i absorpcji są gotowi do wspierania masowej repatriacji.

W dniu 28 stycznia izraelski parlament Kneset przedyskutuje szereg przedsięwzięć, które Izrael może podjąć w związku z wybuchem przemocy antysemickiej na Ukrainie. Chodzi o serię ataków na Żydów, których antysemici śledzili na trasach ich przemarszu z synagogi na Podolu w Kijowie. Dyskusja odbędzie się na posiedzeniu Komisji ds. imigracji i absorpcji Komitet pod przewodnictwem Konstantyna Razwozowa („Jesz atid”). Wezmą w nim udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gabinetu premiera (prezesa Rady Ministrów), Ministerstwa Imigracji i Absorpcji, Agencji Żydowskiej Sochnut, szeregu innych agencji, a także dyplomatów z Ambasady Ukrainy.

Ponadto na posiedzenie zostali zaproszeni przedstawiciele światowego ruchu ChABAD, Izraelskiego Kongresu Żydów, Centrum Europejskich Rabinów, Anti-Defamation League i wielu innych struktur społecznych. Przed zgromadzonymi wystąpią wiodący eksperci i badacze antysemityzmu z różnych uniwersytetów w Izraelu.

Równolegle pani minister imigracji i absorpcji Sofa Landwer rozpoczęła również przygotowania swojej instytucji na każdą ewentualny rozwój wydarzeń na Ukrainie. W szczególności opracowany zostanie specjalny program absorpcji, który wkrótce zostanie przedstawiony do zatwierdzenia rządowi. „Nie ma żadnych wątpliwości, że każdy, kto zdecyduje się na natychmiastową repatriację do Izraela lub powrót do kraju, zostanie bardzo ciepły przyjęty. Zapewniamy pomoc i wsparcie w razie potrzeby zarówno nowym imigrantom, jak i powracającym obywatelom Izraela. Jeśli zaistnieje potrzeba zwiększenia liczby pracowników Ministerstwa na lotnisku – zrobimy to. Jesteśmy także gotowi zwrócić się do koordynatorów, aby towarzyszyli tym rodzinom w pierwszym okresie ich pobytu w [naszym] kraju.” – powiedziała pani Landwer w wywiadzie dla portalu IzRus.

Podkreśliła, że będzie osobiście witać nowych imigrantów z Ukrainy, aby maksymalnie ułatwić ich aklimatyzację w kraju. „Jest całkowicie oczywiste, że nawiążemy bezpośredni kontakt z radami miejskimi, aby także [miejskie] departamenty repatriacji były w stanie powitać te rodziny i zapewnić im konkretną pomoc w pierwszym okresie. Od początku chcę podkreślić: w naszym ministerstwie nie będzie żadnej biurokracji przy przyjmowania nowych imigrantów. Już na lotnisku nowi obywatele otrzymają i dowód osobisty, i karty SIM do telefonów komórkowych, i skierowanie do kasy ubezpieczenia zdrowotnego. A nawet ciepłą odzież – przecież u nas nie zawsze jest upał”, – powiedziała pani minister.

Szczegóły: http://izrus.co.il/diasporaIL/article/2014-01-21/23393.html

Jak widać działania podejmują Żydzi – u nas jest spokój, aż do czasu kiedy przemyśl zostanie częścią Republiki Galicyjskiej co wymyślili nacjonaliści ze Swobody, a i w tedy pewnie nie będzie to powodem dla „naszych” polityków dla jakiś specjalnie mocnych protestów…

A tymczasem na Ukrainie:
…marsze z pochodniami na cześć Stepana Bandery z hasłem „Ukraina ponad wszystko!” (analogicznym do „Deutschland uber alles”), antysemickie karykatury i napisy na Majdanie i Kreszczatiku (najważniejsza ulica w centrum miasta).”
Źródło: Szczegóły:

przemysl_w_granicach_neo-banderowskiej_ukrainy

Objawia się prawdziwa natura banderowców na Ukrainie?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

5 komentarzy do “Obywatele ukraińscy pochodzenia semickiego boją się o swoje życie…”

  1. teraz to się boją ale jak mordowali polaków i ukraińców to było w porządku

    1. Jak rozumiem chodzi Tobie o przeszłość a jeżeli tak to dlaczego piszesz w czasie teraźniejszym? Jakby owe zbrodnie dotyczyły tych którzy teraz tam żyją… A nawet gdyby to: Dowody proszę… „kresowiak” jeżeli posiadasz takowe są cenne, a jeżeli nie masz takich informacji, to bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje słowa…
      – wiadomo że obywatele pochodzenia żydowskiego służyli w NKWD i nie tylko – jednak uogólnianie i podciąganie tej prawdy historycznej pod obecny status osób pochodzenia żydowskiego na Ukrainie – pisanie jakby to ONE mordowały kogokolwiek jest daleko idącym kłamstwem, chyba że miałeś coś innego na myśli.. A w takim razie napisz….

  2. Dlaczego stajesz tak goraco w obronie Zydow, ktorzy ze swojej tragedii zrobili cos, co zostalo nazwane „przemysl Holocaust”, ktorzy sami sa agresywni w swej polityce w stosunku do innych narodow ? Posluchaj sobie na str. niezalezna.pl rozmowy z p.Ewa Kurek- historykiem, to wiecej zrozumiesz !

    1. Szanowna Pani chyba nie rozumie Pani tego wpisu…. Służy on wskazaniu że jesteśmy w swojej niewiedzy i bezmyślni w wspieraniu sił wrogich Polsce (OUN-UPA, Swoboda itp) a powinniśmy brać przykład z innych. Czy to jest obrona kogokolwiek? Jakby dobrze przeczytała Pani całość materiałów na stronie to dostrzegłaby Pani że cytuję w innych miejscach profesora Normana Finkelsteina. W tym temacie interesuje mnie tylko i wyłącznie właściwa reakcja odpowiednich służb państwa polskiego w stosunku do Polaków na Ukrainie. Może podobna jak reakcja Węgier…

Możliwość komentowania została wyłączona.