Omar Sangare – polski aktor na Manhattanie…

Urodził się w Stalowej Woli, tam trafił na Barbarę Wrzesińską, i dzięki temu zrealizował swoje marzenie o grze teatralnej. Osiągnął sporo wraca jednak do Polski, do Stalowej Woli nie z sentymentu jak mówi…: „Tęsknię jak do miejsca, do którego mogę wrócić i czuć się znowu jak w domu. Z tego powodu w te czy inne święta udaje mi się tu wylądować bezpiecznie i pod dobrym adresem – powiedział nam. Tym „dobrym adresem? jest dom jego matki chrzestnej….
– Nigdy nie przypuszczałem, że Stalowa Wola, miasto mojego dzieciństwa i młodości, będzie tak intensywnie gościło w moim sercu, w mojej pamięci. Obawiałem się, że czasem pewne obrazy dotyczące przeszłości, dzieciństwa spędzonego w Stalowej Woli będą się zacierać, będą się bezpowrotnie oddalać w przeszłość. Okazało się, że wręcz przeciwnie. Podczas pisania, podczas reżyserowania, grania, pojawiają się ad hoc obrazy, które przywołują pewne wartości emocjonalne. Cieszę się, że na ich bazie mogę o sobie mówić w sposób autentyczny. Że każda kreowana rola czy kreowany spektakl czy kreowany fragment tekstu są na bazie autentycznych przeżyć
[…]
…Wspominał Stalową Wolę, gdzie był ministrantem, ratownikiem wodnym, harcerzem, gdzie uczył się w szkole muzycznej. Kiedy był młodzieżowcem, lubił przebywać w zaprzyjaźnionym zakładzie fryzjerskim, gdzie koleżanka robiła mu z włosów dredy. – Dzisiaj problem sam się rozwiązał – powiedział, głaszcząc się po łysej głowie.
O wyjeździe z Polski mówi, że to nie była ucieczka, tylko gonitwa za marzeniami. Zaszedł bardzo wysoko. Wykłada aktorstwo w Williams College. Pokonał dwustu kandydatów do tej posady.
[…]
Z bagażem takich sukcesów Omar zjawił się w Stalowej Woli na krótko przed świętami Bożego Narodzenia. W rozmowie z nami wyraził taką refleksję: – Ludziom tutaj podziękowałbym za to, że Stalowa Wola, w której wyrosłem, jest miastem, w którym kultywuje się wrażliwość, gdzie krzewi się kulturę.
– I mam nadzieję, że wszystkie najlepsze marzenia staną się ciałem w 2011, 2012 roku i do końca życia już tylko będzie szczęśliwie. Tego wszystkim życzę! – dodał uśmiechnięty.”

Cytaty z materiału: Omar Sangare wraca z wielkiego świata do Stalowej Woli, miasta dzieciństwa i młodości

Strona Omara w sieci: Omar Sangare

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Omar Sangare – polski aktor na Manhattanie…”

  1. To również znakomity poeta wysstraczy wymienić choćby tomik „Postscriptum” lub „Krajobraz Duszy”

  2. przepraszam czytelników za tę literówkę,ale mam już starą klawiaturę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.