Palenie śmieci – polska PLAGA.

Temat ekologi jest wyciągany raz po raz, mówią o tym wszyscy, ale kto coś naprawdę robi? Czy wiecie że w Polsce jest takie durne prawo że śmieci z całej Europy jadą do nas, bo firmy prywatne ściągają je na morgi za dobry kesz (cash)? I nikt tego nie ukróca?
A co robią potem takie firmy z tymi niewygodnymi śmieciami?
Ano…pożary, pożary i pożary…

WP.PL podaje gdzie najwięcej razy zapłonęły śmieci:

Mapa pożarów składowisk śmieci. Porażająca skala procederu
Seria pożarów składowisk śmieci w Polsce. Wiele wskazuje, że niektóre nie były przypadkowe, chodziło o nielegalne pozbycie się odpadów. Powstała nawet mapa pożarów, która najlepiej obrazuje skalę tego procederu.

Pożary odpadów

Jakieś tajne magazyny pełne podejrzanych beczek, butli, chemii i innych. Polska zostanie śmietnikiem Europy.

Jaki sposób moim zdaniem?
Zakazać wwozu obcych śmieci.
Zamknąć prywatne firmy zajmujące się tym procederem albo stworzyć prawo natychmiastowego karania i potężne kary. Chociaż ja osobiście nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania dlatego, że Polak sprytny zrobi firmę na słupa i i tak nie poniesie konsekwencji.

Przerzucenie na sektor państwowy całkowitego handlu śmieciami wydaje się mi dobrym rozwiązaniem. Przynajmniej kontrola większa. Ale jeszcze jeden plus: swoistego rodzaju „sztywność rozumienia przepisów” w takich firmach – wyjdzie na dobre, w tym przypadku zblokuje nadinterpretacje.

Walka o porządek, czystość – to też patriotyzm (lokalny). Dbajcie o to aby śmieć trafiał do kieszeni, do torby, obserwujcie i zwracajcie uwagę innym.

Zróbmy to – bo niedługo Polska będzie jednym wielkim śmietnikiem – za zgodą kombinatorów z Polski i całej Europy.


Screen z materiału wp.pl linkowanego we wpisie.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Palenie śmieci – polska PLAGA.”

Możliwość komentowania została wyłączona.