Pamiętamy:1 listopad. Stasia Stefaniak. Wołyń.

Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny. W tych dniach wracamy pamięcią do naszych zmarłych zapalając znicz i modląc się za swoich bliskich. Pomódlmy się też wspólnie w naszych kościołach dając na wypominki za zmarłych okrutnie i bestialsko pomordowanych na Kresach Wschodnich i Lubelszczyźnie przez bandy Ukraińskiej Powstańczej Armii – Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.
Niech chociaż w tym dniu będzie można usłyszeć o okrutnych mordach na Kresach Wschodnich i Lubelszczyźnie. Może nasz „niemy krzyk” do kogoś dotrze? Niech choć parę osób dowie się, co się działo na Wołyniu. Musimy dać wyraźny sygnał, że pamiętamy i będziemy o tym pamiętać.

Bardzo proszę o składanie wypominek w Waszych kościołach.

Na wydrukowanych z załącznika kartkach /można też pobrać druki wypominkowe w niektórych kościołach/ lub na zwykłych kartkach wypisujmy osoby pomordowane i nazwy spalonych miejscowości.
Gdy KTOŚ takich nie ma lub nie pamięta, może wybrać ze strony: http://wolyn.ovh.org/.
Już wiele znanych OSÓB popiera naszą akcję.
Liczę na duże zaangażowanie i proszę o jak najszersze rozpropagowanie.
Pozdrawiam
Mirek Kowzan

Ten tekst powyżej nadesłany mi mailem ukazuje coś więcej niż tylko pamięć historyczną. Jest wyrazem pamięci rodzinnej syna kobiety, która przeżyła zbrodnię. Udało się jej.
Po latach, kiedy syn dowiedział się o zbrodni postanowił nie ustawać w dawaniu świadectwa.
Aby Polacy i Ukraińcy wiedzieli jaka była prawda. I czego trzeba się wystrzegać…
Przede wszystkim gloryfikowania Złych ludzi.

Wypominki modlitewne za zmarłych (zamordowanych) w zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez OUN-UPA


Rok 2014:
Stęszew – Stasia Stefaniak
1 listopad ? Pamięć o Stasi Stefaniak. Na poznańskim cmentarzu.
gorczyn

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Pamiętamy:1 listopad. Stasia Stefaniak. Wołyń.”

  1. Type your comment hereDzis zostalem oskarzony przez nowo wybranego senatora PO z Elblaga Jerzego Wcisle, prywatnie kumpla Myrona Sycza o mowe nienawisci i pisarstwo mogace prowadzic do… TERRORU, w zwiazku z moim zaangazowaniem w walce przeciwko wystawieniu przez PO tego neobanderowca do urzedu marszalka sejmiku woj. Warminsko Mazurskiego

  2. Type your comment hereNo coz, a ja zostalem nienawistnikiem i terrorysta, bo osmielilem sie napisac prawde o Syczu i III RP ! W normalnym kraju po takim tekscie takiego osobnika jak Wcisla wszystkie organizacje, stowarzyszenia i prywatne osoby zasypalyby sejm, senat i gazety czy portale internetowe swoimi listami przeciw temu panu i Syczowi, ze tego samego dnia byliby skonczeni. No ale zyjemy w III RP i to ja bede sie tlumaczyl. A kto wie czy nie skoncze jak dr. Dariusz Ratajczak. W koncu wypowiedzialem wojne i to otwarta najwyzszym przywodcom ukrainskiego OUN.

Możliwość komentowania jest wyłączona.