Polacy zdobyli dziś Kreml…, 401 lat temu.

Jedyna w swoim rodzaju rocznica. Nasze oddziały jako jedyne w Europie i na Świecie zdobyły Kreml i okupowały rosyjską stolicę przez rok. Po roku okrążona załoga okupacyjna poddała się. Tą datę z kolei Rosjanie uznają za dzień godny dla uczczenia ich armii jako święto. Tym samym składają nam w pewien sposób hołd. Data pokonania jedynej obcej załogi Kremla…jest ich świętem narodowym…

Z Facebooka:
„DZIŚ PRZYPADA 401. ROCZNICA WKROCZENIA POLAKÓW NA KREML.

9 października 1610 roku chorągwie polskie, dowodzone przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego wkroczyły na Kreml.

Był to nie tyle sukces militarny, co polityczny ? konsekwencja odpowiedniego wykorzystania spektakularnego zwycięstwa Żółkiewskiego spod Kłuszyna oraz rezultat sprytnie prowadzonych negocjacji z bojarami, w wyniku których ci ? pogrążeni w przeciągającym się bezkrólewiu i chyląc czoła przed naszą potęgą ? sami zaprosili nas na Kreml.

9 października jest więc datą symboliczną ? reprezentuje nie tylko chwałę polskiego oręża, lecz również zmysł i talent polityczny polskich hetmanów.

Konsekwentnie i przez lata data ta była pomijana ? należy liczyć się z tym, że również w tym roku media nie przypomną o tym znamienitym sukcesie dawnej Polski i skupią się na relacjonowaniu emocji wyborczych.

Jeżeli masz poczucie, że upamiętniając narodowe tragedie i klęski, nie potrafimy odpowiednio świętować naszych zwycięstw, a zwłaszcza tych, z których powinniśmy być szczególnie dumni, zrób tylko 4 rzeczy:
(jedna z tych rzeczy)
…Podnieś głowę, wypnij pierś i wznieś kieliszek za swoich przodków, którzy ponad 400 lat temu weszli w głąb Rosji, aby wbić polskie sztandary na murach Kremla.”

Pamiętajmy o tej rocznicy!

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Polacy zdobyli dziś Kreml…, 401 lat temu.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.