Pola bitew II wojny światowej eksplorowane w Rosji

Kilka niezwykle ciekawych i sugestywnych filmików przedstawiających to co można jeszcze znaleźć w Rosji z czasów II wojny światowej….
Co możemy znaleźć na naszych polach bitew, (pamiętajmy: nie możemy szukać wg. naszego prawa) a co zostało na wschodzie?
Dodam, że jakieś 20 lat temu słuchałem z niedowierzaniem opowieści o tym jak ojciec kolegi na terenach obecnej Białorusi bodajże zlokalizował miejsce gdzie w lesie była jakaś nie za duża potyczka. Tak jak ginęli, leżały szkielety w resztkach mundurów i oporządzenia, w hełmach na gołych czaszkach z bronią między kościami, na stanowiskach stały zardzewiałem rkm-y, było też w okolicy kilka rozbitych rdzewiejących pojazdów: ciężarówek, czołgów … Wszystko zarośnięte w krzakach…i wysokim lesie, w mało dostępnym miejscu na bezdrożach…
Przywiózł sobie bagnet z tamtego lasu z grawerowanymi znakami SS. Ale ja mu nie wierzyłem, w końcu bagnet można mieć również z naszego pola walki, pamiętam jak taki z I wojny znalazłem na Zawadach w Poznaniu w 1989 roku, chodząc po ogródku domku w którym wynajmowaliśmy pokój. Po prostu sobie tam leżał…, a ja go wykopałem kopnięciem
Zapraszam do obejrzenia filmików.

Piotrek


Wykrywka jest nielegalna. Wykrywacze metali nielegalne?Martwa droga… gdzieś w byłej CCCP…


NA zakończenie jeszcze jeden filmik: „Czarna Wrona” jest to metafora przedstawiająca Najeźdźcę faszystowskiego. Dość ciekawy obraz. Coś jest w nim co przykuwa uwagę.
Piosenka też coś w sobie ma. Coś wymownego…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.