Pomoc dla polskich dzieci z Wołynia.

Apel o pomoc w sfinansowaniu wakacji polskich dzieci z terenu obecnej Ukrainy.

„Brakuje  pieniędzy na kolonie letnie dzieci z Równego na Ukrainie. Wyjazd odbędzie się w lipcu i nie ma już możliwości przesunięcia terminu!

Kolonie są organizowane od ponad dziesięciu lat. Przyjeżdżają na nie dzieci z Wołynia z diecezji księdza dziekana Władysława Czajki. W tym roku uczestnicy kolonii mają m.in wziąć udział w Światowym Zjeździe Kresowian, podczas którego wystąpią jako członkowie zespołu muzycznego Faustyna, prowadzonego przez Andżeliką Fedorową. Wypoczynek dzieci z Wołynia organizuje Pani Krystyna Brzezińska z Klubu Inteligencji Katolickiej w Krapkowicach. W zeszłym roku wpłacili Państwo prawie 10 tysięcy złotych! Liczymy na to, że w tym roku uda się ponownie. Każda kwota jest ważna – również 5 czy 10 złotych, bo te drobne datki składają się na sumę, która umożliwia osiągnięcie celu.

Pani Krystyna z Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach otrzymała 5 tysięcy złotych oraz obietnicę autobusu, który będzie woził dzieci w granicach województwa opolskiego. Natomiast ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach – 3 tysiące złotych. Koszty koloni letnich wynoszą 13 tysięcy, zatem brakuje 5 tysięcy złotych”

Źródło cytatu: Radio Wnet – Apel o pomoc polskim dzieciom z Wołynia

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.