Kto mordował Polaków na Wołyniu – następny relatywizm.

Tym razem padający z ust polskiego polityka:

„Nałęcz poucza Kresowiaków, kto mordował na Wołyniu”

Cytat:
„Nad obchodami 70. rocznicy banderowskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej prezydent Bronisław Komorowski nie obejmie patronatu ? ubolewają Kresowiacy. Szczególnie bulwersujące dla nich było spotkanie z prof. Tomaszem Nałęczem, ministrem Kancelarii Prezydenta RP, który stwierdził, że ludność miejscowa była? niepolska, a Żydów mordowali tylko Niemcy, a nie Ukraińcy.

Kresowiacy zawiedli się na stanowisku prezydenta Bronisława Komorowskiego w związku z nadchodzącą 70. rocznicą apogeum banderowskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Okazuje się bowiem, że głowa państwa ma własną wizję obchodów 11 lipca, natomiast nie jest zainteresowana udziałem w nich tych, którzy doświadczyli tych tragicznych wydarzeń.
[…]
…władze państwowe kategorycznie odrzuciły na spotkaniu warianty zorganizowania wspólnych obchodów z organizacjami pozarządowymi. Wskazują jednocześnie, że ROPWiM planuje uroczystości rządowe z udziałem prezydenta 11 lipca 2013 r. na skwerze Wołyńskim w Warszawie. Mają one obejmować odsłonięcie pomnika i Mszę św. polową.

?Władze nie wyraziły zainteresowania udziałem rodzin ofiar. Obowiązuje dowolność ? kto chce, może uczestniczyć. Prawdopodobnie godziny uroczystości prezydenckich nie będą kolidowały z naszym programem. Być może prezydent pojedzie do Łucka na uroczystości 14 lipca. Nasz program ? Msza św. na pl. Trzech Krzyży z udziałem rodzin ofiar, organizacji pozarządowych, parlamentarzystów i samorządowców, Marsz Pamięci i Koncert Pamięci ? zostały określone jako obchody społeczne, obywatelskie. Nad obchodami 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej prezydent nie obejmie patronatu? ? czytamy w komunikacie.

Jak podali Kresowiacy, szczególnie osobliwą wiedzą lub raczej niewiedzą  historyczną wykazał się na spotkaniu 21 maja prof. Nałęcz, który zanegował obecność Polaków na Kresach. ?Nasze zdumienie wywołał fakt, że zdaniem doradcy prezydenta, najważniejsze jest stowarzyszenie się Ukrainy z Unią Europejską, zaś do ziem wschodnich nie mamy żadnego prawa, bo tam ludność miejscowa była niepolska… (sic!), a Żydów mordowali tylko Niemcy, a nie Ukraińcy.”

Jest to ewidentny dowód na budowanie relatywizmów.
Zacieranie śladów historycznych obu narodów na rzecz bandytów i morderców z organizacji OUN-UPA (żeby nie powiedzieć wybielanie). Zbrodniarzy mordujących przecież tak samo i Ukraińców poza Żydami, Polakami, Rosjanami, Ormianami, Słowakami czy nawet Holendrami (i taki przypadek miał miejsce).

Przykre i smutne. Do czego może to prowadzić? Jest prawdopodobnym, że za 50 lat będziemy dowiadywać się (tak jak obecnie informowani jesteśmy co jakiś czas o „polskich obozach koncentracyjnych”), o polskiej odpowiedzialności za zbrodnie dokonane przez te nacjonalistyczne, kolaborujące z Niemcami (III Rzesza) organizacje.

Źródło cytatu: Nałęcz poucza Kresowiaków, kto mordował na Wołyniu

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Kto mordował Polaków na Wołyniu – następny relatywizm.”

 1. ciekawe, czy tow. Nałęcz tytuł profesora zdobył dzięki legitymacji partyjnej PZPR
  żydowskie ofiary Ukraińskiej Policji Pomocniczej szacuje się na około 450 tysięcy, tow. Nałęcz temu zaprzecza
  ok. 200 tysięcy Polaków nie zostało zamordowanych, bo wg tow. Nałęcza nigdy ich tam nie było, tow. Nałęcz prześcignął w kłamstwach nawet stalinowskich komunistów, prześcignął nawet gloryfikatorów UPA, bo nawet najbardziej fanatyczni banderowcy nie zaprzeczają obecności na tych ziemiach Polaków
  tow. Nałęcz nawet bezczelnie neguje polskość zamieszkujących te ziemie Polaków, obecnie w granicach Polski mieszka około 5 mln potomków kresowych Polaków, więc wg tego komunisty, a obecnie solidarucha nie są oni Polakami? może nam nadworny „historyk” PO wyjaśni kim w takim razie jesteśmy?
  to nie niewiedza historyczna, to bezczelne kłamstwa tow. Nałęcza, który na dodatek uważa się za historyka
  jedyne co trzeba przyznać, to że tow. Nałęcz jest wierny swoim marksistowskim wartościom, neguje prawo do własności prywatnej jak prawdziwy komunista, a nawet jak wyższe stadium komunisty – jak solidaruch, w takiej partii jak PO z pewnością zrobi karierę, chociaż z takimi poglądami mogą go od razu przyjąć do „Swobody”

 2. nasi politycy zmienia historie dla swojej kariery w zjednoczonej europie, polecam lekture o UPA Edwarda Prusa, raczej trudno osiagalnej na rynku…
  ciekawe dlaczego?

Możliwość komentowania została wyłączona.