Wojna – zło i szaleństwo.

Wojna jest złem bez względu jak ją będą motywować ci, którzy ją rozpoczynają czy to jako prewencyjną, czy też interwencyjną…

Mądre  słowa obnażające głupotę ludzkości: „To samobójstwo ludzkości, bo zabija serce i zabija miłość” – podkreślił Franciszek, cytowany przez Radio Watykańskie. Dodał następnie: „Wiele razy widzieliśmy, jak wielcy tej Ziemi chcieli rozwiązać problemy lokalne, problemy ekonomiczne, kryzysy ekonomiczne poprzez wojnę”.
Dlaczego? Dlatego, że dla nich pieniądze są ważniejsze od ludzi. A wojna jest aktem wierności wobec pieniędzy, wobec bożków nienawiści, które prowadzą do zabijania braci, zabijania miłości” – powiedział papież.

„Bóg Ojciec płacze z powodu tego naszego szaleństwa i mówi do nas wszystkich: gdzie jest twój brat?, mówi do wszystkich możnych Ziemi: gdzie jest wasz brat, co wyście zrobili?” – mówił Franciszek.”

Źródło cytatu: Papież: To szaleństwo, samobójstwo ludzkości

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.