Pomoc dla Rodaków na wschodzie.


Ze strony zaprzyjaźnionej fundacji:

„…Zorganizowanie wypoczynku letniego najmłodszym Rodakom z Kazachstanu.

Patronat honorowy nad akcją ?Wakacje dla Rodaka? objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Wakacje dla Rodaka to akcja patriotyczno-charytatywna, której celem bezpośrednim jest organizacja wakacyjnego pobytu na Warmii i Mazurach dzieciom i młodzieży ? potomkom Polaków zesłanych do Kazachstanu przez sowietów w latach 1937?1941, umożliwiającego zapoznanie z rodzimą kulturą polską, kontakt z językiem polskim. Kolejnym i najważniejszym celem fundacji są działania w kierunku umożliwienia wszystkim naszym Rodakom z Kazachstanu ? chcących tego ? powrotu do Ojczyzny przodków.

Szczegółowe informacje o akcji znajdują się poniżej, a ja z tego miejsca zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o rozpowszechnianie ? w środowiskach zawodowym i rodzinnym i innych ? informacji, iż obecnie do Polski chce wrócić, a nie może ponad 50 tys. naszych Rodaków z Kazachstanu. Jest to ewenement, jeżeli porówna się to z działaniami rządów Izraela i Niemiec, którzy już dawno umożliwili wszystkim chętnym Żydom i Niemcom powrót do swoich ojczyzn.

Do zrealizowania wakacyjnego pobytu dzieci młodzieży konieczne jest wsparcie finansowe akcji, aby ten plan ? będący jednocześnie wielkim marzeniem naszych młodych Rodaków ? przeprowadzić. Należy pamiętać w jak bardzo trudnych okolicznościach historii znaleźli się tam Polacy.

Jest to niewątpliwie wydarzenie godne poparcia, a pobyt w Polsce będzie stanowić wielkie przeżycie dla tych młodych osób, i na pewno wykorzystają swoją szansę na podtrzymanie polskiej tożsamości, poszerzą swoją wiedzą o kulturze i historii kraju swoich przodków, będą rozmawiać w języku polskim oraz przede wszystkim spędzą czas wśród nas ? swoich Rodaków. O tym, że ta młodzież szczerze marzy o pobycie w Polsce świadczą ich wzruszające listy, w których wyrażają swoje nadzieje na przybycie do Ojczyzny.

Serdecznie proszę: wesprzyj akcję ?Wakacje dla Rodaka?! Wspólnym wysiłkiem damy radę, a nagrodą naszą będą uśmiechy naszych młodych Rodaków, wdzięczność
i pamięć. Okażmy swą SOLIDARNOŚĆ Polakom z Kazachstanu.

Informacje o wydarzeniu:

Adresaci przedsięwzięcia: polskie dzieci i młodzież z Kazachstanu, w wieku 13-16 lat.

Termin: 16-30 lipca 2017 r.

Miejsce pobytu: Nowe Kawkowo koło Olsztyna.

Planowana liczba uczestników: 25 osób.

Cele przedsięwzięcia:
? okazanie wsparcia naszym Rodakom z Kazachstanu,
? podtrzymywanie w nich ducha polskości, znajomości języka polskiego i polskiej tradycji/kultury narodowej…”

Więcej na stronie fundacji: www.fundacjadlarodaka.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Pomoc dla Rodaków na wschodzie.”

  1. Dziękujemy ślicznie za promowanie akcji „Wakacje dla Rodaka” oraz całe wsparcie dla Polaków na Wschodzie!!!

Możliwość komentowania została wyłączona.