Poparcie z Olsztyna dla Kresowian

Otrzymałem maila od Piotra  Lisieckiego nr 1 UPR z listy PRz. Trudno nie przyznać, że jest to osoba bezpośrednio bardzo zaangażowana w pomoc dla naszych rodaków za wschodnią granicą.

„17.09 olsztyńscy Wołyniacy przekazują nowy sztandar harcerzom hufca z Równego. Wyjazd w dniach 16.09-18.09.
Dołożyłem się do zbiórki pieniężnej (1.000 zł jako UPR i 1.000 zł jako
KoLiber). Opłaciłem też przejazd dziennikarzowi Radia Olsztyn (Mirosław Sochacki), więc będziemy mieli piękne relacje radiowe (na żywo!) z
uroczystości u x. Czajki w Równem i z wyjazdu. Proszę śledzić na stronie Radia Olsztyn.”

Nie jest to może dokładna odpowiedź na 6 pytań, niemniej po tym co robi Pan Piotr nie mamy chyba najmniejszych wątpliwości.
W tłoku chętnych na polityków, przepychających się do koryta nie zauważamy prawdziwych diamentów, dajemy się omamić złudnymi obietnicami, a nie widzimy najprostszych, najskromniejszych ludzi i ich działań. Od Pana Piotra musiałem w zasadzie „siłą” wyciągać jego zasługi.
I to jest cenne.
Jeszcze jedna informacja, która była zamieszczona na stronie: Walka Kresowiaków o Prawdę o Ludobójstwie

Wypowiedź Piotra Lisieckiego na temat penalizacji kłamstwa wołyńskiego:

?Wydarzenia roku 1943 na Wołyniu wciąż pozostają żywe w pamięci cudem ocalonych oraz rodzin pomordowanych. Masowe ludobójstwo dokonane przez Ukraińców na swoich sąsiadach Polakach, ale również Żydach, Ormianach i Białorusinach miało charakter czystki etnicznej. Niewyobrażalna skala okrucieństwa jakiego przy tym dopuszczali się nacjonaliści ukraińscy do dziś budzi grozę i niedowierzanie, że ?ludzie ludziom zgotowali taki los?.
Mimo opracowań historyków i tysięcy świadectw świadków, ofiar a nawet współsprawców, wciąż są ludzie zaprzeczający temu Zapomnianemu ludobójstwu na Kresach (za ks. Isakowiczem Zalewskim). Dlatego czujemy się w obowiązku postulować wprowadzenie do Kodeksu Karnego Kłamstwa Wołyńskiego, jako czynu traktowanego symetrycznie do Kłamstwa Oświęcimskiego i podobnie penalizowanego.

Posłowie wybrani z list Komitetu Wyborczego PRAWICA deklarują wnieść tą sprawę pod obrady Sejmu RP kolejnej kadencji. By już nikt nigdy nie umniejszał i nie ignorował ofiary polskiej krwi przelanej na Wołyniu.

Piotr Lisiecki?

Na czwartym miejscu startuje bardzo zasłużony człowiek dla działań kresowych: Pan Kazimierz Bogucki (urodzony w 1919).
Jak pisze Pan Piotr: „…nasz kandydat jest w środowisku Kresowian bardzo aktywny i rozpoznawalny. Procesuje się też ciągle z pogrobowcami UPA, mimo zacnego wieku…”
Przyznam się że z niecierpliwością oczekuję na życiorys zacnego i mężnego Pana Kazimierza.

Jest nas wielu, wielu działa i walczy. To, że główne media nas nie chcą jest przykre i wskazuje kurs w którym zmierzają. Róbmy swoje i nie dajmy się podzielić. Tylko w ten sposób możemy doprowadzić do Prawdziwego pojednania naszych krajów, ocalić prawdę historyczną dla przyszłych pokoleń, wytrącić broń z rąk nacjonalistów na Ukrainie i wspólnie stać się krajami, gdzie Zło zostanie potępione, a Dobro zajmie należne mu miejsce.
Bolesna przeszłość zostanie w pamięci, jednak pamięć ta nie będzie zbrukana kłamstwem. Ofiara tylu istnień ludzkich, kobiet, dzieci będzie przywrócona pamięci po obu stronach naszych granic. Tylko na takiej Prawdzie może powstać coś godnego i spajającego nasze dzieje i nasze narody.

Piotrek


Strona UPR poświęcona Kresowianom

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Poparcie z Olsztyna dla Kresowian”

  1. Na podstawie relacji świadków w swojej książce opisuję niewyobrażalna skalę okrucieństwa jakiego dopuszczali się nacjonaliści ukraińscy. Piszę i płaczę. Tylko tak mogłam włączyć się w walkę o Prawdę o Ludobójstwie. Nie pojmuję dlaczego Europa nie protestuje. Ukraińskie zakotwiczeni w kłamstwie nacjonalistycznym może się dla Europy źle zakończyć. Nie pozwólmy zmieniać historii, nie pozwólmy na gloryfikowanie zbrodniarzy, na stawianie pomników Banderze, na marsze weteranów w mundurach SS Galizien. Jestem za wprowadzeniem do Kodeksu Karnego Kłamstwa Wołyńskiego, jako czynu traktowanego symetrycznie do Kłamstwa Oświęcimskiego i podobnie penalizowanego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.