Porządne buty w góry na marsze i tym podobne…

Ile to razy mieliśmy poobcierane nogi, bo buty nie takie? Jak maszerować po górach bez dobrych butów…Ba! Jak maszerować po równinach.. a co dopiero po zwyżkach… No i znalazłem stronę z rankingiem butów (dzięki koledze)

Oto jeden z fachowych komentarzy dotyczących butów: [Buty wysokie] BUNDESWEHR KAMPFSTIEFEL modell 2000 – jest on urozmaicony zdjęciami butów i solidnym opisem.

Buty wykonano z bydlęcej skóry grubej na 3mm. Mają wysokość 25 cm. Buty są ocieplone pomiędzy warstwami skóry licowej a wewnętrznej. Posiadają ośmio-przelotowy system sznurowania , przy czym jedna z przelotek umieszczona na wysokości podbicia może być pomijana dla wygody użytkowników. Podeszwa trójwarstwowa z mieszanki gumy , olejoodporna. ..”

cd na stronie- BUNDESWEHR KAMPFSTIEFEL modell 2000

Osobiście w tej chwili do marszów eksploatuję buty – trzy pary, typ; wysokie. Dwie z nich są pochodzenia niemieckiego, trzecia to buty robocze BHP wykonane w najnowszej technologii, bardzo lekkie i wygodne. Poza kostkę. Te wcześniej wymienione sięgają do łydki. Wykonane ze skóry solidne. Aczkolwiek dość już wiekowe. Jedne z nich kupiłem na niemieckich flomarku (bazar) za równowartość 5 DM jakieś 12 lat temu. Bardzo solidne i trwałe. Chociaż obecnie zakładam je już tylko kiedy idę sprzątać, coś czyścić itp. ponieważ są już dość poważnie zniszczone. Zapewne niedługo trafią do recyklingu.

Jeżeli macie jakieś konkretne doświadczenia z obuwiem zachęcam do podzielenia się refleksjami. Buty są ważnym elementem naszych wypraw, podróży, wycieczek. Od nich tak naprawdę zależy gdzie zajdziemy i w jakiej kondycji.


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.