Potrzeba reindustrializacji Polski – spotkanie z Markiem Królem.

Z maila:

„Wykład wygłosi Marek Król, obecnie felietonista tygodnika ?w Sieci?, znany przede wszystkim jako były wieloletni redaktor naczelny tygodnika ?Wprost?. ?W kwietniu 2010, po opublikowaniu na łamach ?Wprost? tekstu krytykującego m.in. Adama Michnika, ?Gazetę Wyborczą? i Andrzeja Wajdę, nowy wydawca tygodnika oświadczył, że zaprzestanie drukowania jego tekstów. W lipcu 2012 po dwuletnim procesie sąd okręgowy prawomocnie uznał za bezprawne zwolnienie Marka Króla i nakazał wydawcy wypłatę odszkodowania.

czwartek, 15 stycznia 2015 r., godz. 18.30

Miejsce spotkania: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
al. Niepodległości 10, Aula, II piętro w budynku A

W czasach kiedy elity Zachodu uświadomiły sobie potrzebę reindustrializacji, która jest już wdrażana np. w USA, a pewne kroki podjęto również m.in. we Francji i w Niemczech, Polska zdaje się nie dostrzegać tego procesu. Podczas gdy wiele amerykańskich firm przeniosło produkcję z Chin do USA, a rząd wspiera przemysł, jako mniej podatny na wahania koniunkturalne niż usługi, nasi decydenci zdają się postępować dokładnie odwrotnie. M. in. CZYM TO GROZI, JAKI JEST NASZ POZIOM INDUSTRIALIZACJI I JAKIE DZIAŁANIA NALEŻY WDROŻYĆ dowiemy się już w czwartek.

Po wykładzie, oczywiście dyskusja na temat wykładu i nie tylko.”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.